فرماندار بانه در دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتى:

مرز سیران بند متعلق به تمام كشور است و براى رفع موانع و مشكلات آن نیاز به همكارى تمامى مسئولان و عزم همگانى مى باشد.

 

 

 
به گزارش روابط عمومى فرماندارى بانه صبح امروز در دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتى شهرستان بانه كه با حضور دكتر فیروزى معاون توسعه مدیریت منابع استاندارى كردستان و مسئولین استان و شهرستان برگزار شد، "محمد فلاحى" فرماندار بانه ضمن تأكید بر ملى بودن مرز سیران بند، گفت: تمامى مسئولین باید در جهت رفع موانع و مشكلات مرز سیران بند تلاش كنند و این مهم نیاز به عزم همگانى دارد.
فرماندار بانه همچنین تصریح كرد در كنار مرز سیران بند توسعه منطقه ویژه اقتصادى بانه مى تواند عاملى مهم در جهت افزایش تولید و توسعه صادرات  كالا، در نتیجه اشتغال پایدار در این شهرستان و منطقه باشد.
فلاحى با اشاره به افزایش ٢٦ هزار نفرى جمعیت شهرستان و رشد تك بعدى و كاذب مجمتع هاى تجارى و افزایش بى رویه شغلهاى كاذب در شهرستان، بر نیاز مبرم به طرحهاى اشتغال زایی و توجه ویژه به صنایع روستایی و تولیدات داخلى تأكید كرد. 
رییس شوراى تأمین شهرستان با تأكید بر جلوگیرى از ساخت و ساز غیر قانونى در بانه گفت: طى چند سال اخیر متأسفانه شاهد ساخت و سازهاى غیر قانونى در حاشیه شهر و افزایش ساخت ویلا در زمین هاى كشاورزى و مراتع بوده ایم كه این امر تخریب اراضى ملى را به دنبال داشته است .  
وى سفر دكتر فیروزى و دیگر مسئولان استانى به شهرستان مرزى بانه را مثبت اعلام كرد و توجه بیشتر و جدى به این شهرستان را بدلیل موقعیت استراتژیك آن ضرورى دانست.
فرماندار بانه افزود: در راستاى تحقق شعار سال اقدامات مثبتى در جهت اشتغال زایی و توسعه صنایع روستایی انجام شده و با اشاره به تأسیس اولین مركز عرضه مستقیم میوه و تره بار، موادلبنى و پروتئینى در بانه با امكانات رفاهى و پاركینگ ، همچنین اختصاص فضایی به مساحت ٣٠٠ متر در محل پایانه مسافربرى بانه جهت عرضه صنایع دستى و احداث رستوران غذاهاى سنتى، گامهاى مؤثرى برداشته شده است.
محمد فلاحى در پایان ضمن قدردانى از تلاشهاى  تمام مسئولان استانى و همچنین نماینده محترم بانه و سقز در مجلس در جهت رفع مشكلات مرز سیران بند و منطقه ویژه اقتصادى بانه ، از اعضاء شوراى تأمین و دیگر مسئولان ادارات بدلیل همكارى و تعامل در جهت پیشبرد امر قانون مدارى در شهرستان تقدیر و تشكر كرد.
24 فروردين 96