فرماندار بانه به ضرورت مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی تاکید کرد

فرماندار بانه با بیان اینکه اعتبارات دولتی در حوزه مدرسه سازی جوابگوی نیازهای این بخش نیست خواستار مشارکت مردم و خیرین در امرمدرسه سازی شد.

 

 

"محمد فلاحی" صبح امروز در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان بانه که با حضور رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان و جمعی از خیرین بانه ای در هتل هاله این شهرستان برگزار شد؛ ضمن تقدیر از مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی اظهار داشت: با توجه به اینکه اعتبارات دولتی جوابگوی نیازهای شهرستان بانه در این حوزه نیست لذا، مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی یک امر ضروری است.
وی با بیان اینکه در سال گذسته بالغ بر 51 کلاس درس در واحدهای آموزشی بانه احداث شده است افزود: شهرستان بانه در حوزه مدرسه سازی و کارهای مشارکتی سرآمد دیگر شهرهای استان کردستان است.
فلاحی با اشاره به اینکه شهرستان بانه از شهرهای مهاجر پذیر استان کردستان است خاطرنشان کرد، بر اساس آمار موجود در پنج سال گذشته بالغ بر 26 هزار نفر به جمعیت شهری بانه افزوده شده است که این افزایش نیاز به همسان سازی زیرساخت های مختلف و فراهم کردن امکانات رفاهی؛ آموزشی؛ اجتماعی و فرهنگی برای جمعیت حاضر را می طلبد که با توجه به  کمبود اعتبارات دولتی نیاز به مشارکت همه جانبه مردم و خیرین در این حوزه ها را ناگزیر کرده است.
فرماندار بانه؛ امر مدرسه سازی را از اقدامات ماندگار در جامعه برشمرد و گفت: شهرستان بانه با توجه به ظرفیت و پتانسیل های خوبی که در این بخش دارد؛  در چند سال گذشته شاهد  رشد و افزایش قابل توجه مشارکت مردم در بحث مدرسه سازی در این شهرستان بودیم.
 
امام جمعه بویین؛ همچنین رونق اقتصادی، ارتقای شاخص های فرهنگی و اجتماعی در هر جامعه ای را در گرو علم و دانش برشمرد و گفت: اگر می خواهیم جامعه ای مترقی داشته باشیم باید در راه تولید علم و دانش تلاش کنیم.
23 فروردين 96