اخبار

فرمانداری بانه

آسفالت و بهسازی 19 و نیم کیلومتر از جاده های روستایی شهرستان بانه در سال عمرانی جاری

امسال بالغ بر 9 کیلومتر از جاده های روستایی شهرستان بانه آسفالت شده و در 10 و نیم کیلومتر دیگر از جاده های روستایی هم عملیات بهسازی آغاز شده و در حال اجراست.
آسفالت و بهسازی 19 و نیم کیلومتر از جاده های روستایی شهرستان بانه در سال عمرانی جاری

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان بانه گفت: «امسال بالغ بر 9 کیلومتر از جاده های روستایی شهرستان بانه در قالب پروژه های راهسازی این اداره آسفالت شده و در 10 و نیم کیلومتر دیگر از جاده های روستایی هم عملیات بهسازی آغاز شده و احداث ابنیه فنی، عملیات خاکی و شن ریزی در حال انجام است».
مهندس هیمن محمدی با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه ها در زمینه خدمات رسانی به شمار زیادی از ساکنان روستاهای مهم و پرجمعیت که امکان تردد آسان در فصول مختلف را فراهم نموده است، گفت: «عملیات اجرایی این طرح ها عموماً شامل خاکبرداری، خاکریزی، احداث لایه بستر و لایه های اساس و زیراساس بوده و در برخی از مسیرهای روستایی، احداث یا اصلاح پل ها و ابنیه فنی، عملیات بانکت بندی و تعریض و احداث دیوار حایل نیز اجرا شده است».
وی مسیرهای آسفالت شده را شامل جاده روستاهای «مجسه» به طول 1 کیلومتر، «بنه خوی» 1650 متر، «نوده» 300 متر، «تاژان» 3500 متر و جاده روستای «کانی بند» به طول 2800 متر در مجموع به طول 9250 متر ذکر کرد.
مهندس محمدی احداث جاده روستاهای دورافتاده و مرزی را از دیگر اولویت های مهم اداره راه و شهرسازی شهرستان بانه در سال جاری ذکر کرد و افزود: «امسال عملیات خاکی و ابنیه جاده روستای «کوخ مامو» به طول 2400 متر، «آلوت» به طول 3 کیلومتر و مسیر «بوالحسن - چومان» به طول 5 کیلومتر، مجموعاً به طول 10400 متر نیز اجرا شده است که همگی در مراحل پایانی عملیات اجرایی می باشند».
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان بانه در پایان با قدردانی از پیگیری ها و تلاش های مسؤلان استانی و شهرستانی از جمله نماینده مجلس، فرماندار شهرستان بانه و مدیرکل راه و شهرسازی استان در زمینه اختصاص و جذب اعتبارات لازم برای اجرای پروژه های راه روستایی، همچنین از تلاش پیمانکاران به جهت عملکرد کمی و کیفی در چارچوب برنامه های زمانبندی ابلاغ شده قدردانی و تصریح کرد: «امسال برای اجرای پروژه های راهسازی روستایی در این شهرستان، بالغ بر 65 ميليارد ریال هزینه شده است».

آسفالت و بهسازی 19 و نیم کیلومتر از جاده های روستایی شهرستان بانه در سال عمرانی جاری

بازدید [ 728 ]
برچسب ها