اخبار

با حضور مسئولان استانی و محلی

آغاز عملیات اجرایی ۳ پروژه آموزشی در بانه؛

آغاز عملیات اجرایی ۳ پروژه آموزشی در بانه؛

 عملیات اجرایی ۳ پروژه آموزشی شامل مدرسه ۶ کلاسه محله حمزه آباد، مدرسه ۱۲ کلاسه روستای کوپیچ علیا و مدرسه یک کلاسه روستای سماقان، امروز با حضور مسئولان و خیرین در بانه آغاز شد

 در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح ها که سرپرست فرمانداری شهرستان بانه هم حضور داشت، نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احداث این مدارس نیاز مبرم مردم  منطقه است، گفت: در چند سال اخیر بیش از ۷۰ مدرسه به کمک خیرین مدرسه ساز در بانه احداث شده است که با احداث این مدارس جمع زیادی از دانش آموزان از نعمت تحصیل برخوردار شده اند.

 محسن بیگلری اظهار داشت: با توجه به تلاش و همت خیرین مدرسه ساز در زمینه ایجاد فضاهای آموزشی در شهرستان بانه، همچنان با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم که جبران این کمبودهای نیازمند تلاش جمعی است.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان هم گفت: هزینه لازم برای ساخت این واحدهای آموزشی از محل اعتبارات دولتی استانی و شهرستانی و مشارکت های مردمی تامین می شود.

 رشید قربانی افزود: امسال یک هزار نفر نیروی جدید در دانشگاه فرهنگیان پذیرش می شوند که از این تعداد ۱۲۷ نفر نیروی جدید آموزشی برای شهرستان بانه پیش بینی شده است.

  گفتنی است در شهرستان بانه ۱۳ پروژه آموزشی با ۴۶ کلاس درس شامل مدارس مولوی، باهنر، محله حمزه آباد، شاه حسینی، مدرسه روستاهای هه لو، قلی آباد، شانه گوله، سارتکه، سماقان، کوپیچ علیا، کوخ شیخ الاسلام، گوماو و پروژه چند منظوره شهید رجایی در دست احداث است.

بازدید [ 159 ]
برچسب ها