اخبار

فرمانداری بانه

آمریکا از آغاز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون به عناوین مختلف مشغول توطئه و دسیسه است تا مردم ایران را تحت فشار قرار دهد، اما هیچگاه به این نیت شوم دست نیافته است.

فرماندار شهرستان بانه با بیان این مطلب افزود: به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب، آمریکا به زانو درآوردن ایران را خواست و نتوانست، اما ملت بزرگ ایران خواست و توانست، که این نشان از حقانیت خواسته آنان و بطلان توطئه و فرافکنی های دشمنان دارد.
آمریکا از آغاز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون به عناوین مختلف مشغول توطئه و دسیسه است تا مردم ایران را تحت فشار قرار دهد، اما هیچگاه به این نیت شوم دست نیافته است.

محمد فلاحی که پیش از خطبه های نماز باشکوه جمعه این هفته و در اجتماع نمازگزاران بانه ای سخن می گفت، با ارائه گزارشی از مهم ترین اقدامات عمرانی و خدمت به مردم قدرشناس منطقه، تامین و انتقال آب اضطراری شهر بانه از سد عباس آباد، الحاق 433 هکتار محله های حاشیه ای به شهر بانه و واگذاری 3 هزار انشعاب آب و 2 هزار انشعاب گاز، اختصاص 32 میلیارد ریال اعتبارات دهیاری ها برای خدمات رسانی به روستاها، صدور مجوز 200 حلقه چاه آب کشاورزی و تصویب 400 میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغالزایی در قالب کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه را از جمله این طرح ها برشمرد.
فرماندار شهرستان بانه در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به نمازگزاران جمعه این شهر، از اتمام مطالعات احداث 2 سد جدید چومان و کانی گویژان به منظور تامین آب آشامیدنی و کشاورزی مورد نیاز شهرستان بانه خبر داد.
فلاحی با بیان اینکه رونق کنونی روستاها و برخورداری ساکنان بسیاری از روستاها از امکانات خدماتی و رفاهی مطابق شهرها، به تشریح مزایای طرح ساماندهی مبادلات مرزی پرداخت.
فلاحی تصریح کرد: 194 روستای شهرستان بانه در شعاع 20 کیلومتری نوار مرزی هستند و بالغ بر 8 هزار خانوار در این روستاها از مزایای کارت الکترونیک مرزنشینان برخوردار می شوند.
وی تخفیف گمرکی تا 5 میلیون ریال به ازای هر خانوار در ماه، حمل مستقیم کالا های وارداتی از بنادر جنوبی به بازارچه سیرانبند، پوشش کامل ساکنان روستاهای واقع در شعاع 20 کیلومتری مرز و تصویب تخفیفات گمرکی قانونی برای اولین بار در شهرستان بانه را از جمله مزایای طرح ساماندهی مبادلات مرزی ذکر کرد.
فرماندار بانه در ادامه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی با هدف توسعه تولید و صنعت در منطقه با برخورداری از معافیت های مالیاتی و معافیت عوارض مواد اولیه، فراهم نمودن تمامی زیرساخت های لازم برای رسمی شدن مرز سیرانبند و همچنین پیگیری جدی و مقدمات منطقه آزاد تجاری بانه را از دیگر برنامه ها و اقدامات پیش رو ذکر کرد.

 

بازدید [ 112 ]
برچسب ها