اخبار سایت قدیم

برگزارى چهارمين جلسه اقتصاد مقاومتى شهرستان بانه

امروز يكشنبه مورخه ٩٦/٠٣/٢٨ چهارمين جلسه اقتصاد مقاومتى شهرستان بانه به منظور بررسى و ارائه راهكارهاى مناسب در خصوص ايجاد زمينه هاى شغلى و اشتغال زايي شهرستان با حضور فرماندار و مسئولين ذى ربط در محل فرماندارى برگزار گرديد.
برگزارى چهارمين جلسه اقتصاد مقاومتى شهرستان بانه
یک شنبه 28 خرداد سال 1396

 

 

به گزارش روابط عمومى فرماندارى در اين جلسه محمد فلاحى فرماندار بانه در ابتدا با اشاره به دغدغه رهبر انقلاب مبنى بر اشتغال جوانان و در راستاى تحقق فرمايشات معظم له گفت : ما مسئولين بايد به دنبال مصداق هاى اقتصاد مقاومتى باشيم و در جهت تحقق اين مهم تلاش كنيم.
وى ضمن تأكيد بر بازديد از بخش ها و روستاهاى شهرستان و شناسايي فرصتهاى شغلى، از هماهنگى به عمل آمده با شركت آب منطقه اى استان به منظور موافقت براى صدور مجوز حفر چاه به منظور توسعه بخش كشاورزى خبر داد.
وى همچنين تصريح كرد: در روستاهاى شهرستان بايد زمينه خدمات رسانى نظير برق رسانى، گازرسانى و... جهت ايجاد شرايط مناسب براى باغداران و كشاورزان روستاهايي كه در اين زمينه دنبال اشتغال زايي و فعاليت توليدى هستند تسهيل سازى شود تا انگيزه فعاليت كشاورزى و باغدارى براى توسعه اين بخش افزايش يابد.
فلاحى گفت: گازرسانى به مزرعه پرورش گل محمدى و كارگاه گلاب گيرى سياحومه و برق رسانى به مزرعه پرورش توت فرنگى و باغات سيب روستاى اوغل به جهت موقعيت استراتژيك و فعاليت در زمينه اشتغال زايي و ايجاد بستر مناسب براى اشتغال جوانان در اولويت خواهد بود.
فرماندار بانه با اشاره به فوايد آبيارى تحت فشار و انجام عمليات پروژه آبيارى بارانى و قطره اى در روستاهاى شهرستان گفت: امسال همزمان با هفته جهاد كشاورزى و با همت اداره جهاد كشاورزى مقدار٣٧٢ هكتار از اراضى كشاورزى و باغى سطح شهرستان تحت پوشش آبيارى تحت فشار قرار گرفتند.
وى خاطر نشان كرد : بانه داراى پتانسيل هاى فراوانى در زمينه باغدارى و كشاورزى مى باشد و در اين زمينه دولت خوشبختانه توجه ويژه اى به اين منطقه با توجه به افزايش سهميه اين شهرستان به ١٠٠٠ هكتار براى توسعه باغات داشته است.
فرماندار بانه در پايان با تأكيد بر جايگزينى توليد و اشتغال پايدار در شهرستان و توجه ويژه دولت به اين مهم گفت: بايد به سمت و سوى كار، توليد و اشتغال گام برداريم و با ايجاد انگيزه و داشتن ايده، زمينه ساز فعاليت مردم در اين حيطه باشيم تا بتوانيم در آينده شاهد توسعه پايدار بر پايه توليد و اشتغال جوانان در اين شهرستان باشيم.