اخبار سایت قدیم

برگزارى اولين جلسه ستاد تسهيلات سفر شهرستان در سال جديد

اولين جلسه ستاد تسهيلات سفر شهرستان با حضور فرماندار و نماينده بانه و سقز در مجلس شوراى اسلامى در محل فرماندارى بانه برگزار شد.
برگزارى اولين جلسه ستاد تسهيلات سفر شهرستان در سال جديد
چهار شنبه 31 خرداد سال 1396

 

 

به گزارش روابط عمومى فرماندارى محمد فلاحى فرماندار بانه در ابتداى جلسه با اشاره به ظرفيت بالاى شهرستان در جذب  گردشگر و توريست گفت : بايد رويكرد جذب گردشگر تجارى در بانه تغيير يابد و در زمينه جذب توريست به پتانسيلهاى بالاى شهرستان توجه كافى داشته باشيم.
وى تصريح كرد در زمينه فراهم شدن بستر مناسب براى جذب گردشگر اقدامات مناسبى انجام شده كه از جمله مى توان به واگذارى ١٧ هكتار از اراضى جنگلى بابوس به شهردارى جهت ايجاد تفرجگاه توريستى براى شهروندان و گردشگران، ساماندهى موقت گلوگاه ورودى شهر و احداث محل دائمى نمايشگاه و فروشگاه صنايع دستى شهرستان اشاره كرد.
فرماندار بانه همچنين از اختصاص ١٠ غرفه از نمايشگاه و فرشگاه دائمى صنايع دستى واقع در محل پايانه مسافربرى شهردارى به صنايع دستى شهرستان خبر داد و گفت: سعى بر اين است كه با ايجاد بستر مناسب زمينه توسعه و گسترش صنايع دستى و توليدات كشاورزى و باغى افزايش يابد.
 وى خاطر نشان كرد با پيگيريهاى مجدانه نماينده بانه و سقز در مجلس از حل شدن مشكل زيست محيطى منطقه ويژه اقتصادى بانه خبر داد و از سرمايه گزاران دعوت كرد با سرمايه گزارى در منطقه ويژه اقتصادى بانه علاوه بر استفاده از تسهيلات ويژه از جمله معافيت مالياتى و گمركى و سرمايه گذارى مطمئن و پايدار، زمينه اشتغال جوانان فراهم شود.
در ادامه نماينده بانه و سقز در مجلس شوراى اسلامى با بيان اينكه كردستان امن ترين منطقه كشور است،  بانه را ويترين كردستان خواند و گفت : تلاش جدى براى توسعه و رونق صنعت گردشگرى در اين شهرستان وظيفه همگانى بوده و همگى بايد به نوبه خود در اين زمينه سهيم باشيم.
بيگلرى با اشاره به پتانسيل هاى مناسب شهرستان بانه در زمينه گردشگرى بر سرمايه گذارى در اين بخش مهم تأكيد كرد و گفت :سرمايه گذارى در بخش گردشگرى مى تواند زمينه معرفى شهرستان بانه به عنوان قطب گردشگرى منطقه فراهم شود.