اخبار

فرمانداری بانه

ادامه آمادگی ستاد مدیریت بحران شهرستان بانه

با گذشت حدود 14 ساعت از زلزله شدید شامگاه گذشته که سطح وسیعی از استان های غربی کشور را لرزاند، خوشبختانه گزارشی از خسارات احتمالی در شهرستان بانه گزارش نشده است.
ادامه آمادگی ستاد مدیریت بحران شهرستان بانه

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان بانه پیش از ظهر امروز گفت: «به دنبال وقوع زمین لرزه شب گذشته، اعضای این ستاد در فرمانداری بانه تشکیل جلسه اضطراری دادند و تمامی دستگاه های اجرایی، امدادی، درمانی و خدمات رسانی به حالت آماده باش کامل درآمدند که هنوز هم ادامه دارد».
محمد فلاحی افزود: «با وجود آنکه بررسی های اولیه برای جستجوی خسارات احتمالی از اولین دقایق پس از زمین لرزه آغاز شد، اما این تردید وجود داشت که بر اثر تاریکی هوا، مشاهدات کارشناسان و مراجع اداری کامل نبوده و نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد؛ از این رو تمامی بخشداری ها، دهیاری ها، آتش نشانی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف شدند امروز بررسی های خود را ادامه دهند».
وی تصریح کرد: «بر اساس گزارش های رسیده خوشبختانه تاکنون هیچ مورد خسارات جانی و مالی، آسیب دیدگی و تخریب اماکن و تأسیسات روی نداده است و تنها در برخی ابنیه و ساختمان های قدیمی و فرسوده، ترک های جزئی مشاهده شده است».
فلاحی ضمن قدردانی از اعضای ستاد مدیریت بحران به خاطر حضور و آمادگی به موقع، از مردم و شهروندان نیز خواست جهت اطلاع از اخبار و اطلاعیه های مربوط به زلزله و موارد پیرامون آن، مراتب را از طریق مراجع رسمی، روابط عمومی فرمانداری و ادارات و خبرگزاری ها رصد نمایند و از توجه به شایعات بی اساس و هرگونه اضطراب و نگرانی، خودداری کنند.
فرماندار شهرستان بانه با ابراز تأسف و تأثر از حادثه دلخراش زلزله و پیامدهای ناگوار آن برای هموطنانمان در استان کرمانشاه، ضمن تسلیت به خانواده های جان باختگان، سلامتی و شفای مصدومان را از درگاه خداوند مسئلت نمود.
فلاحی در ادامه از اعزام 3 دستگاه آمبولانس، 2 نفر پزشک عمومی و 1 نفر پرستار با دراختیار داشتن تجهیزات پزشکی و دارو به مناطق زلزله زده خبر داد و خاطر نشان کرد: «در صورت نیاز، با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان و با مشارکت مردم نیکوکار منطقه، اکیپ های امدادی و کمک های بیشتری نیز اعزام خواهد شد».

بازدید [ 1305 ]
برچسب ها