اخبار

فرمانداری بانه

استاندار کردستان در حاشیه بازدید از بازار و دیدار با مغازه داران بانه ای، با مسولان و چند تن از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران این شهرستان دیدار کرد.

استاندار کردستان در این دیدار از اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال برای توسعه، تجهیز و ایجاد زیرساخت های لازم در بازارچه های مرزی کردستان از جمله بازارچه سیرانبند بانه طی سالجاری خبر داد.
استاندار کردستان در حاشیه بازدید از بازار و دیدار با مغازه داران بانه ای، با مسولان و چند تن از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران این شهرستان دیدار کرد.

بهمن مرادنیا با اشاره به تلاش برخی کشورهای همسایه برای دراختیار گرفتن بازارهای شمال عراق به ویژه اقلیم کردستان، خاطرنشان کرد: با توجه به تجارب ارزشمند و ظرفیت های مهم موجود در کردستان و شهرهای مرزی ما، باید سعی کنیم با توسعه و رونق بخشیدن به صادرات، این بازارها را همچنان حفظ کنیم.
مرادنیا به دیدار قریب الوقوع خود با وزیر امورخارجه کشورمان به منظور پیگیری وضعیت اقتصادی و مناطق مرزی استان کردستان هم اشاره کرد و گفت: در این دیدار دو موضوع مهم شامل پیگیری رسمی شدن بازارچه مرزی سیرانبند از طریق دیپلماتیک و مذاکره با دولت مرکزی عراق، و همچنین پیگیری کاهش تعرفه ورود کالاهای ایرانی به عراق مطرح خواهم شد.
استاندار کردستان ضرورت حضور مؤثر سرمایه گذاران و بخش خصوصی در رونق اقتصادی استان را یادآور شد و افزود: در زمینه های اقتصادی از جمله صادرات، تلاش می کنیم با کم رنگ کردن حضور دولت، زمینه را برای فعالیت بیشتر بخش های خصوصی و مردم فراهم تر کنیم.
آقای مرادنیا با اشاره به بازدید کوتاه خود از شهر بانه، سیمای گردشگری، مهمان نوازی و مهرورزی مردم متعهد و انقلابی این خطه را یادآور شد و بر ایجاد و توسعه فضاهای سبز شهری به ویژه درختکاری و زیباسازی منظر شهری تأکید ویژه نمود.
وی همچنین به مطالبات شهرداری ها از ادارات و دستگاه های اجرایی و دولتی هم اشاره کرد و گفت: شهرداری ها مطالبات خود را بازنگری و واقعی کنند و استانداری هم به طور ویژه پرداخت مطالبات آنها توسط بدهکاران را پیگیری خواهد کرد.
در ادامه این نشست فلاحی، فرماندار شهرستان بانه هم به بیان مهم ترین اولویت های اجرایی و نیازهای توسعه ای این شهرستان در زمینه اقتصادی، رونق کشاورزی، گردشگری، زیرساخت های بازارچه سیرانبند و راه ارتباطی آن، تسریع در اجرای منطقه ویژه اقتصادی بانه و افزایش تولیدات مختلف پرداخت.
وریا وثوقی شهردار بانه هم در این نشست از اجرای ۲۳ هکتار فضای سبز تا پایان سال ۹۷ ، عقد قرارداد احداث پارک نوروز در ورودی شهر بانه، نهایی شدن مراحل انعقاد قرارداد احداث پارک و مجموعه تفریحی دامنه کوه بابوس و فراهم شدن مقدمات اجرای ۲۰ هزار متر مربع دیگر فضای سبز در داخل شهر بانه خبر داد.

 

بازدید [ 61 ]
برچسب ها