اخبار

فرمانداری بانه

استاندار کردستان در دومین روز از سفر به شهرستان بانه از بازارچه مرزی سیرانبند بازدید و با بازاریان و فعالان این بازارچه دیدار و گفتگو کرد.

استاندار کردستان در این بازدید با تاکید بر ایجاد و تکمیل زیر ساخت های بازارچه سیرانبند بانه گفت: مصمم هستیم فعالیت های این بازارچه با کمک دولت و فعالان اقتصادی منطقه، پر رونق تر از گذشته شود.
استاندار کردستان در دومین روز از سفر به شهرستان بانه از بازارچه مرزی سیرانبند بازدید و با بازاریان و فعالان این بازارچه دیدار و گفتگو کرد.

بهمن مرادنیا ضمن تأکید بر تقویت مرز گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بانه، نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی استان خواهد داشت و ما به طور جدی پیگیر آن هستیم.
مرادنیا با اشاره به عملی نشدن تردد مسافر از این بازارچه تاکنون، دلیل آن را مخالفت دولت مرکزی عراق عنوان کرد و گفت: این موضوع در دستور کار قرار گرفته و از طریق وزارت امور خارجه پیگیری می شود.

استاندار کردستان امروز از پروژه احداث منطقه ویژه اقتصادی بانه بازدید کرد.
مرادنیا به هنگام بازدید از این طرح در جمع خبرنگاران گفت: برای اجرا و تکمیل این پروژه بالغ بر 30 میلیارد ریال اعتبار از شرکت شهرک های صنعتی کشور اخذ شده و منطقه ویژه اقتصادی بانه در 6 ماهه نخست امسال، با کمترین قیمت آماده واگذاری به متقاضیان و سرمایه گذاران بانه ای می شود.

استاندار کردستان در بازدید از سد عباس آباد، با اشاره به رفع مشکل تأمین آب آشامیدنی شهر بانه گفت: در سال 97  آبگیری سد به اتمام می رسد و پروژه انتقال قطعی نیز اجرا می شود.

 

بهمن مرادنیا امروز در آخرین بخش از سفر خود به شهرستان بانه از پروژه های عمرانی شهرداری بانه بازدید و بر افزایش سرانه فضای سبز و درختکاری در این شهر تأکید کرد.
وی در ادامه  از واگذاری زمینی به مساحت 2200 متر مربع به شهرداری برای احداث سالن فرهنگی-هنری این شهر خبرداد و گفت: در سال 96 بالغ بر 140 میلیارد ریال از محل منابع متمرکز ملی به شهرداری بانه اختصاص داده شده و همین روند در سال 97 هم ادامه خواهد داشت.

 

 
 

بازدید [ 94 ]
برچسب ها