اخبار

اطلاعات پایه انتخابات دوم اسفندماه ۱۳۹۸ اعلام شد

اطلاعات پایه و عمومی انتخابات دوم اسفندماه ۱۳۹۸ از سوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد.

اطلاعات پایه و عمومی انتخابات دوم اسفندماه ۱۳۹۸ از سوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید اسماعیل موسوی، تعداد واجدين شرايط رای دادن را مجموعاً ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر به تفکیک تعداد ۲۹ میلیون و ۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر مرد و ۲۸ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۶ نفر زن اعلام کرد و افزود:همچنین تعداد راي اولي ها را ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۷۶ نفر عنوان کرد.
موسوی اظهار داشت: تعداد حوزه هاي انتخابيه براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي   ۲۰۸ حوزه  اصلی و همچنین تعداد حوزه هاي انتخابيه براي انتخابات مجلس خبرگان رهبري  ۵ حوزه  اصلي است.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور تعداد مجريان و دست اندرکاران برگزاري انتخابات را  بيش از یک میلیون نفر در سراسر كشور اعلام کرد و افزود:  تعداد عوامل هر شعبه اخذ راي به طور ميانگين حدود ۱۹ نفر شامل عوامل اجرايي شعبه، نمايندگان فرماندار، محافظين شعبه، بازرس شعبه و ناظرين شوراي نگهبان می باشد.
دبیر ستاد انتخابات کشور زمان آغاز و پايان راي گيري را از ساعت ۸ صبح روز جمعه مورخ ۲-۱۲-۹۸، حداقل به مدت ۱۰ ساعت كه بنا بر تشخيص وزير كشور قابل تمديد مي باشد، اعلام کرد.
موسوی بیان کرد: مدارك لازم براي راي دادن شامل اصل شناسنامه به همراه کارت ملی یا شماره ملی می باشد.
موسوی حداقل  سن راي دهندگان را  ۱۸ سال تمام عنوان کرد و افزود: تمامی متولدين ۲-۱۲-۱۳۸۰ و ماقبل آن می توانند در انتخابات شرکت کنند.
وی همچنین شعب اخذ رای در سراسر کشور را ۵۴ هزار و ۶۱۱ شعبه اخذ رای اعلام کرد.
دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور بر توجه به اطلاعيه هاي صادره از سوي ستاد انتخابات كشور تاکید کرد و از مردم خواست  در ساعات اوليه صبح در شعب اخذ راي برای رای دادن حاضر باشند.

بازدید [ 158 ]
برچسب ها