اخبار

فرمانداری بانه

اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش نمشیر شهرستان بانه ضمن ادای سوگند، رسماً فعالیت خود را آغاز کردند

در مراسمی که به همین مناسبت و با حضور جمعی از مسؤلان محلی و شمار زیادی از روحانیان و معتمدین بخش نمشیر برگزار شد، فرماندار شهرستان بانه قانون مداری و شفاف سازی در عمل را اساس و ضرورت فعالیت و تصمیم سازی ها در نهاد شورا ذکر کرد.
اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش نمشیر شهرستان بانه ضمن ادای سوگند، رسماً فعالیت خود را آغاز کردند

محمد فلاحی با اشاره به اهتمام دولت برای رونق و شکوفایی بیشر و طرح های اشتغالزایی در روستاها، از اختصاص 130 میلیارد ریال از اعتبارات این شهرستان برای آبادانی و توسعه همه جانبه روستاها به ویژه کشاورزی، صنایع دستی و اشتغال جوانان خبر داد.
فرماندار بانه تصریح کرد: مرز و عواید ناشی از آن حق مرزنشینان است، اما نباید توجه به مرز و مراودات آن، مردم و مسولان را از توسعه کشاورزی، تولید و اشتغال، به عنوان شالوده اقتصاد روستاها غافل کند.
فلاحی در ادامه با اشاره به برنامه ها و اقدامات پیش رو در زمینه توسعه کشاورزی در منطقه، رفع تداخل اراضی ملی و کشاورزی، توسعه باغات در اراضی شیبدار، اجرای طرح جنگل های اقتصادی، تجاری کردن کشاورزی، برق رسانی به چاه های آب کشاورزی، تأسیس هنرستان کشاورزی در شهر کانی سور، نمایشگاه عرصه مستقیم انگور ارگانیک و عسل طبیعی و همچنین تأسیس تعاونی دهیاران را برخی از مهم ترین این برنامه ها برشمرد.
فرماندار شهرستان بانه در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبرسانی روستایی و بازنگری طرح های هادی روستایی، از ساماندهی مبادلات مرزی شامل جایگزینی مراودات بازارچه های موقت مرزی از طریق بازارچه سیرانبند با تخفیفات ویژه برای مرزنشینان، صدور کارت هوشمند مبادلات مرزی، برخورداری ساکنان روستاهای واقع در نوار 20 کیلومتری مرز و ساکنان شهرهای تابعه از مزایای مرزی خبر داد.
در ابتدای این مراسم که در مسجد جامع شهر کانی سور برگزار شد، ماموستا رئوف سعیدی امام جمعه شهر کانی سور و عضو دوره های چهارم و پنجم شورای اسلامی این شهر و همچنین یکی از منتخبان شوراهای اسلامی روستایی بخش نمشیر هم در سخنان جداگانه ای، به بیان برنامه ها و درخواست تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی و اداری برای پیشبرد برنامه های تعالی روستاها پرداختند.
در این مراسم همچنین از خدمات و اقدامات ۴ ساله اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش نمشیر در طول دوره چهارم فعالیت آنها قدردانی شد.

 

بازدید [ 89 ]
برچسب ها