اخبار

فرمانداری بانه

امروز در شهرستان بانه با 100 مجتمع تجاری و بیش از 10 هزار مغازه وجود دارد و نخبگان اقتصادی منطقه به خوبی از ظرفیت های موجود استفاده کرده اند

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: آماده سازی منطقه ویژه اقتصادی که با رفع موانع آن از جمله تملک زمین ها و مشکلات زیست محیطی، مدتی پیش آغاز شده است، و همچنین وجود بازارچه مرزی سیرانبند، ظرفیت های مهم منطقه برای تبدیل شدن بانه به منطقه آزاد تجاری است.
امروز در شهرستان بانه با 100 مجتمع تجاری و بیش از 10 هزار مغازه وجود دارد و نخبگان اقتصادی منطقه به خوبی از ظرفیت های موجود استفاده کرده اند

محسن بیگلری در کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان بانه با حضور رئیس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: از جمله افتخارات مردم بانه روحیه نیک اندیشی آنان است و احداث 60 مدرسه، تأمین بیش از 60 درصد هزینه های احداث دانشگاه آزاد اسلامی بانه و اعلام آمادگی برای احداث آموزشکده فنی و حرفه ای، تنها گوشه هایی از همت والای خیرین این شهرستان است.
بیگلری با اشاره به مشکلات اعتباری راه های اصلی بین شهری گفت: هم اکنون برای راه های بانه-سقز، بانه-سردشت، بانه-مریوان، سقز-مریوان و سردشت-پیرانشهر تنها یک ردیف اعتباری به مبلغ 20 میلیارد ریال اختصاص داده شده است که بسیار ناکافی است و درخواست می کنیم برای این پروژه ها حداقل 200 میلیارد ریال اختصاص یابد.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وضعیت راه های روستایی و بدهی های سنگین شهرداری های سقز و بانه نیز نیازمند اختصاص اعتبارات ویژه ای برای برون رفت از مشکلات فعلی است.
مهندس بیگلری با تقدیر از تلاش ها و اقدامات دلسوزانه فرماندار شهرستان بانه، به برخی مشکلات شهرستان از جمله دوری از مرکز استان و وجود بیش از 200 کوخ با کمتر از 20 خانوار و پراکندگی جمعیت آنها اشاره کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشینه انقلابی مردم بانه، تقدیم 600 شهید و 1000 جانباز در بمباران 15 خرداد سال 63 بانه را سندی بر افتخارات مردم این دیار ذکر کرد.

 

بازدید [ 109 ]
برچسب ها