اخبار

اولین سمینار علمی تاریخ نگاری محلی در بانه

اولین سمینار تاریخ نگاری محلی با حضور مسئولان و جمع زیادی از علاقمندان تاریخ در بانه برگزار شد

اولین سمینار تاریخ نگاری محلی با حضور مسئولان و جمع زیادی از علاقمندان تاریخ در بانه برگزار شد

در این سمینار علمی-تخصصی، مهندس بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، ماموستا جمال کریمی امام جمعه موقت بانه، مهندس محمد امین زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بانه، علوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، مدیر مرکز آموزش علوم و فنون شهرستان سقز، جمعی از اساتید و پیشکسوتان تاریخ استان کردستان و شهرستان بانه، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها، شماری از دانش آموزان و اعضای گروه تاریخ حضور داشتند.

 

مهندس بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با قدردانی از اساتید، فرهنگیان و دانش آموزانی که زمینه برگزاری این سمینار را فراهم نمودند، تاریخ‌نگاری محلی را نزدیک ترین حلقه ارتباطی میان انسان ها با گذشته و اشتراکات مکانی و زمانی پیرامون خود ذکر کرد.

سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان هم در این سمینار با اشاره به تلاش ها و اقدامات این اداره کل در راستای شناسایی، مرمت و صیانت از آثار ارزشمند ملی و تاریخی، این آثار را هویت واقعی هر منطقه و پیشینه غنی فرهنگی ساکنان آن دانست که می‌تواند در تدوین آینده مهم و اثرگذار باشد.

 

در ادامه این مراسم گروه هنری دانش آموزی هم به اجرای برنامه علمی-نمایشی پیرامون گذار از تاریخ نگاری عمومی و ضرورت توجه به تاریخ نگاری محلی پرداختند که با استقبال شرکت‌ کنندگان مواجه شد.

 

در بخش علمی این سمینار هم صلاح نصراللهی و احمد حیدری کارشناسان ارشد باستان شناسی و خانم پرشنگ بابایی مسئول گروه تاریخ آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج، پیرامون یافته‌های تاریخی و باستانی در سطوح منطقه‌ای، استانی و شهرستانی مطالبی بیان کردند.

 

 در پایان اولین سمینار علمی تاریخ نگاری محلی که توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بانه و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان برگزار شد، با اهدای لوح یادبود و تندیس سمینار، از تلاش‌های مسئولان، اساتید و عوامل اجرایی برگزاری آن قدردانی شد.

بازدید [ 282 ]
برچسب ها