اخبار

برگزاری اولین کارگروه مدیریت پسماند شهرستان بانه

اولین کارگروه مدیریت پسماند شهرستان به ریاست #فرماندار #شهرستان_بانه و با حضور سرپرست شهرداری و سایر مسئولین و مدیران ادارات و دستگاههای متولی سطح شهرستان برگزار گردید.

اولین  کارگروه مدیریت پسماند شهرستان به ریاست #فرماندار #شهرستان_بانه و با حضور سرپرست شهرداری و سایر  مسئولین و مدیران ادارات و دستگاههای متولی سطح شهرستان برگزار گردید.

امروز، چهارشنبه، نوزدهم شهریورماه

 

🔸️برگزاری اولین کارگروه  مدیریت پسماند شهرستان بانه

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بانه ؛

 

🔸️ امروز ، چهارشنبه  مورخه ۹۹/۶/۱۹ اولین  کارگروه مدیریت پسماند شهرستان به ریاست #فرماندار #شهرستان_بانه و با حضور سرپرست شهرداری و سایر  مسئولین و مدیران ادارات و دستگاههای متولی سطح شهرستان برگزار گردید.

 

🔴 اسماعیل رستم‌پور فرماندار شهرستان بانه ؛ در جلسه امروز  با اشاره به اینکه تولید انواع پسماند در زندگی انسان ها امری اجتناب ناپذیر است، عدم توجه کافی به ساماندهی مناسب پسماندها را عاملی مهم در تخریب محیط‌زیست و طبیعت برشمرد و در این راستا با بیان اینکه آموزش و فرهنگ‌سازی مهمترین اصل مدیریت پسماند است بر فرهنگ سازی مناسب و  استفاده از ابزارهای مدیریتی محیط زیست و بکارگیری نهایت تلاش در جهت به حداقل رساندن خسارت به منابع طبیعی تاکید نمود.

 

🔸️وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به  انباشت و دپو شدن نخاله های ساختمانی در اطراف شهر که علاوه بر ایجاد چهره ای زشت برای طبیعت بکر شهرستان و پدید آوردن مشکلات و معضلات عدیده ای برای مردم ، بر جدیت در نظارت و کنترل هرچه بیشتر ادارات و دستگاههای  متولی و اعمال برخوردهای قانونی با عاملین دپوی نخاله در اطراف شهر  تاکید نمود، که در این راستا مدیریت سایت دفن زباله هژده دولان از پذیرش کلیه نخاله های سطح شهرستان جهت دفن زباله های موجود در جایگاه خبر داد .

 

🔸️رستم پور  همچنین با مثبت ارزیابی نمودن اقدامات اخیر در جایگاه دفن زباله هژده دولان از جمله فنس کشی کامل محوطه به طول ۸۵۰ متر که نقش موثری در کاهش سگهای ولگرد و حضور افراد در محوطه دفن زباله گردیده ، کاشت ۴۰۰ نهال  و ایجاد ۲ حوزچه مخصوص جهت جمع آوری شیرابه های جایگاه ، بر همکاری و تعامل سایر  ادارات ، بخشداریها و دهیاریهای تابعه با شهرداری بانه و مجموعه سایت مذکور تاکید نمود .

 

🔴در ادامه این جلسه، سایر اعضاء حاضر در جلسه نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات صورتگرفته به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و مسائلی از جمله  لای روبی رودخانه اصلی شهر ، تعیین تکلیف پسماندهای بیمارستانی و بطریهای سموم جهاد کشاورزی ، فراخوان پلاک گذاری سه چرخه های سطح شهرستان و ...  ازدیگر محورهای اصلی جلسه امروز بود.

 

⭕️گفتنی است  کارخانه بازیافت زباله واقع در هژده دولان بیش از 30 سال قبل جانمایی و در ۱۰ کیلومتری غرب بانه  در حوزه استحفاظی بخش نمشیر واقع شده است و اکنون با ایجاد اشتغالزایی مستقیم برای  ۲۵ نفر مشغول فعالیت بوده و بطور میانگین روزانه ۱۴۰ تن زباله  تولیدی در شهرستان به این جایگاه منتقل که از این میزان ۳۰ درصد از کل زباله های ورودی بازیافت می‌شود

بازدید [ 38 ]
برچسب ها