اخبار

فرمانداری بانه

بانه دارای بیشترین میزان بارندگی استان در سه روز گذشته

رئیس اداره هواشناسی شهرستان بانه گفت: « بانه با 48 میلیمتر بارندگی در 3 روز گذشته، بیشترین میزان بارش نزولات آسمانی را در بین شهرهای استان به خود اختصاص داده است».
بانه دارای بیشترین میزان بارندگی استان در سه روز گذشته

محمد ویسی افزود: «موج جدید بارشی که از یکشنبه شب 28 آبان، استان کردستان را فرا گرفته است، در شهرستان بانه همچنان ادامه دارد و تا ساعت 09:30 پیش از ظهر امروز به 48 میلیمتر رسید و برآورد می شود تاکنون حدود 10 میلیمتر دیگر به این مقدار افزوده شده باشد».
وی با مطلوب ارزیابی کردن میزان بارش نزولات آسمانی در این شهرستان گفت: «شهرستان بانه با 103 میلیمتر بارندگی از ابتدای مهر ماه امسال، بالاترین میزان را در بین ایستگاه های اصلی هواشناسی در استان ثبت کرده است».
ویسی با اشاره به ادامه بارش ها در منطقه، از پیش بینی بارش متناوب به شکل باران تا روز جمعه خبر داد و گفت: «در روز پنجشنبه از میزان بارش ها اندکی کاسته می شود، اما از بعد از ظهر جمعه با ورود سامانه بارشی جدیدی به استان کردستان و شهرستان بانه، بر میزان بارش ها افزوده می شود».
رئیس اداره هواشناسی شهرستان بانه به افراد و شهروندان توصیه کرد تا پایان موج بارشی پیش رو، از استقرار در کنار رودخانه ها و مسیل ها و همچنین رفتن به کوه خودداری نمایند.
وی همچنین از شهروندان، دستگاه های اجرایی و پیمانکاران هم درخواست کرد از انباشت مصالح ساختمانی و شن و ماسه در مسیر آبراهه ها و روان آب های ناشی از باران که موجب آب گرفتگی شوند، خودداری نمایند.

 

بازدید [ 688 ]
برچسب ها