اخبار

مدیر عامل شرکت توسعه معادن و طلای کردستان:

با بهره برداری از معدن طلای قلقله سقز، برخی زیرساخت‌های فنی، خدماتی و رفاهی شهرستان بانه هم تقویت خواهد شد

با بهره برداری از معدن طلای قلقله سقز، برخی زیرساخت‌های فنی، خدماتی و رفاهی شهرستان بانه هم تقویت خواهد شد
  مدیر عامل شرکت توسعه معادن و طلای استان کردستان گفت: با بهره‌گیری از معدن طلای قلقله سقز، بسیاری از زیرساخت های فنی، خدماتی و رفاهی شهرستان بانه واقع در مسیر اجرا یا مجاورت این طرح تقویت خواهد شد.
مهندس محمود قادرمرزی شامگاه امروز در حاشیه بازدید مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی و دبیر کمیته ماده ۲ سازمان محیط زیست کشور و در نشست جمعی از کارشناسان سازمان محیط زیست و مشاورین طرح معدن طلای سقز خاطرنشان کرد: پروژه مهم معدن طلای سقز که با سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی اجرا می‌شود، در مراحل مقدماتی و مطالعات فنی است و با توجه به منطقه ای بودن اجرای این طرح، برخی زیرساخت‌های لازم از جمله شبکه برق آن از طریق شهرستان بانه تامین خواهد شد.

قادرمرزی با اشاره به ظرفیت‌های مهم و بالقوه این استان در زمینه تنوع و فراوانی معادن مختلف، از کردستان به عنوان منطقه‌ای معدن خیز و از محدوده شهرستان‌های بانه، سقز و دیواندره، به عنوان نقاط امیدبخش در زمینه وجود توده های طلا و آهن یاد کرد.
مهندس محمد امین زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بانه هم ابراز امیدواری کرد معدن طلای سقز، هم در مراحل اجرایی و هم در مرحله بهره‌برداری، منشاء اشتغال، سرمایه گذاری و ارتقای معیشت ساکنان هر دو شهرستان سقز و بانه شود.

گفتنی است مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست کشور عصر امروز به منظور بازدید و بررسی های زیست محیطی معدن طلای قلقله به شهرستان‌های بانه و سقز سفر کرد و در آغاز این سفر طی نشستی با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان بانه در هتل داوینکوی این شهر، بر رعایت اصول فنی و صیانت از محیط زیست به عنوان قدم اول در دستیابی به اهداف توسعه و ارتقای شاخص های اقتصادی، رفاهی و رشد و شکوفایی منطقه تاکید کرد.

بازدید [ 227 ]
برچسب ها