اخبار

سرپرست فرمانداری و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه گفت:

با تقویت آموزش و پرورش هزینه درمان آسیب ها در آینده کمتر خواهد شد

با تقویت آموزش و پرورش هزینه درمان آسیب ها در آینده کمتر خواهد شد

 

مهندس محمد امین زاده در مراسم گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت: با تشکیل کارگروهی متشکل از نخبگان شهرستان، زمینه بهره گیری از ظرفیت فرهنگیان در حوزه مدیریت شهرستان مهیا خواهد شد.
وی افزود: با آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس، زمینه کاهش آسیب‌ها در جامعه فراهم خواهد شد. 
امین زاده اظهار داشت: هر مقدار در راستای تقویت آموزش و پرورش سرمایه گذاری شود، هزینه‌ درمان آسیب ها در آینده کمتر خواهد بود.
در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، در این مراسم گفت: ۲۱ درصد جمعیت شهرستان بانه دانش آموز هستند و دانش آموزان این شهرستان ۱۱ درصد جمعیت دانش آموزی استان را به خود اختصاص داده اند.
رشید قربانی با بیان اینکه بانه و مریوان از لحاظ کمبود فضای آموزشی وضعیت مناسبی ندارند، خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد مدارس شهرستان بانه به صورت ۲ شیفت استفاده می شود که این مشکل در مریوان نیز وجود دارد و از لحاظ کمبود فضای آموزشی این مناطق وضعیت مناسبی ندارند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بانه نیز گفت: ایجاد بسترهای لازم برای مشارکت مردم در فرآیندهای آموزشی و پرورشی، از اهداف اصلی تشكيل شورای آموزش و پرورش در سال ۱۳۷۲ است.
وی اظهار داشت: کمبود فضای آموزشی و کمبود نیروی انسانی، همچنان دو چالش اساسی در آموزش و پرورش بانه است و خوشبختانه هیچ دانش آموزی در شهرستان بانه به دلیل کمبود فضای آموزشی ترک تحصیل نکرده است.

 

بازدید [ 121 ]
برچسب ها