اخبار

فرمانداری بانه

برگزاری اولین همایش شهرستانی قطره قطره آب لحظه لحظه زندگی در بانه

برگزاری اولین همایش شهرستانی قطره قطره آب لحظه لحظه زندگی در بانه

این همایش در چارچوب یک مسابقه فراگیر و متنوع به منظور فرهنگ سازی در زمینه صرفه جویی در مصرف، بهینه سازی مصرف و مدیریت منابع آب برای استفاده نسل های آینده برگزار شد و در مدت سه ماه زمان ارسال آثار در زمینه های نقاشی، عکاسی، پوستر، اقدام پژوهی، روزنامه دیواری، انشا نویسی، تحقیق، مقاله و ...، خوشبختانه مورد استقبال گرم جامعه فرهنگیان، خانواده ها، شهروندان، صاحبنظران و مسولان دستگاه های اجرایی استان کردستان و شهرستان بانه قرار گرفت.

فرماندار شهرستان بانه و رئیس شورای سیاست گذاری این همایش با تاکید بر ضرورت آگاه سازی مردم توسط آموزش و پرورش گفت: جایگاه این نهاد در بین خانواده ها و آینده سازان این مرز و بوم باید به طور جدی آموزش های لازم جهت حفظ منابع آبی را انجام دهد.
محمد فلاحی افزود: میانگین بارش نزولات آسمانی در سال آبی جاری تاکنون ۷۶۰ میلیمتر بوده است که نسبت به متوسط بارش سالانه بالغ بر ۱۲۰ میلیمتر افزایش داشته است که نشان از سالی پر برکت و پر آب دارد.
وی خاطرنشان کرد: با در نظر داشتن اینکه بارندگی ها در این شهرستان بیشتر سطحی است و ذخیره نمی شوند، احداث سد های آبی بهترین راه ذخیره سازی آب است که در این راستا احداث سدهای چومان و کانی گویژان در دستور کار قرار گرفته است.
فلاحی با اشاره به اهمیت مصرف بهینه آب و فرهنگ سازی آن نیز گفت: امیدواریم از سال آینده دبیر خانه همایش قطره قطره آب، لحظه لحظه زندگی در دبستان هیئت امنایی سینا دایر شود و هر ساله مردم آگاهانه تر نسبت به حفظ آب اقدام کنند.
رضا خضری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بانه هم گفت: این همایش که توسط دبستان هیئت امنایی سینا برگزار می شود، پذیرای ۱۷۳۲ اثر در بخش های مختلف بوده است که از میان آن ۴۲ اثر برتر جهت داوری نهایی به بخش مسابقه همایش راه یافتند.
در ای همایش همچنین ضمن قرائت پیام مهندس بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، دکتر میثم اشرفی، صاحبنظر در زمینه منابع آب و کاوه سمیعی مدیر دبستان هیات امنایی سینا و دبیر اجرایی همایش نیز مطالبی بیان کردند.
در پایان این مراسم نیز با اهدای لوح یادبود، تندیس همایش و هدایایی، از صاحبان آثار برتر، عوامل اجرایی و مسئولان ادارات دست اندرکار قدردانی شد.
شایان ذکر است آثار برگزیده بخش نقاشی دانش آموزان کلاس اول به ترتیب کیانوش امینی، لاوین فیروزی، مقام اول و دوم و ساسان محمودی و سهیل رحمان پور به طور مشترک مقام سوم را کسب کردند.
در بخش نقاشی دانش آموزان کلاس دوم نیهاد سلیمانی، سامیار علیزاده، آرمین امینی مقام اول تا سوم را کسب کردند 
برگزیدگان بخش نقاشی سوم ابتدایی به ترتیب باران امین پور، برهان محمدی و مادیار شریفی بودند که از آنها با اهدای تندیس همایش، لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شد.
سنا عبدالهی، روژیار آدین و شاهین چمپاراوی مقام اول تا سوم بخش انشاء نویسی پایه چهارم را کسب کردند.
در بخش انشاء نویسی پایه پنجم ابتدایی شاهو رستم زاده، دانیال عبدالله زاده و کوثر شکری به ترتیب مقام اول تا سوم را به دست آوردند.
در بخش پژوهش دانش آموزی پایه ششم ابتدایی شقایق بارانی، صبا مرادیان و فرید معاذی به ترتیب مقام های اول تا سوم و همچنین در پژوهش دانش آموزی متوسطه اول و دوم محمد قادری، آریان صالحزاده و ژیلوان مصطفایی مقام های اول تا سوم همایش را از آن خود کردند.
در بخش روزنامه دیواری هم مانی کریمی، آلان محمود آرمرده و هستیار عزیزی به صورت گروهی مقام اول، گیتا طاهری و ژینا عبدالله کوخی به صورت گروهی مقام دوم و ماهور خیاطی، موفق به کسب مقام سوم شدند. 
هیات داوران همایش در بخش اقدام پژوهی فرهنگیان هیرو نصیری را به عنوان مقام اول، فاطمه سعید نژاد به عنوان مقام دوم و ژیلا صادقی را برای کسب مقام سوم معرفی نمود.
در بخش پرسش اولیاء دانش آموزان سید صلاح الدین حسنی مقام اول، حیب الله حسین زاده و سردار محمودی مشترکاً مقام دوم و آرام محمدی و نسرین محمدی مشترکاً مقام سوم را کسب کردند.
در مراسم پایانی این همایش، از برگزیدگان و صاحبان آثار برتر نخستین همایش شهرستانی "قطره قطره آب، لحظه لحظه زندگی" با اهدای لوح یادبود، تندیس همایش و جایزه نقدی، قدردانی شد.
گفتنی است ۱۷۳۲ اثر به دبیرخانه نخستین همایش شهرستانی "قطره قطره آب، لحظه لحظه زندگی" ارسال شد.

بازدید [ 432 ]
برچسب ها