اخبار بخشداری ها

فرمانداری بانه

برگزاری مراسم شب شعر یادواره حلبچه در شهر کانی سور از توابع شهرستان بانه؛

برگزاری مراسم شب شعر یادواره حلبچه در شهر کانی سور از توابع شهرستان بانه؛

هر سال با فرارسیدن سالروز اقدام ددمنشانه صدام حسین -دیکتاتور سفاک رژیم بعث عراق- مردم در جای جای ایران و جهان به یاد مظلومیت مردم بی دفاع حلبچه و نسل کشی آشکاری که در این روز روی داد، اندوهگین می شوند و برای استقرار صلح و ثبات جهانی و پرهیز از هرگونه جنگ و خونریزی و نسل کشی، هم پیمانی خود را اعلام می کنند.
امسال هم در شهر کانی سور -مرکز بخش نمشیر در شهرستان بانه- مراسم باشکوهی به یاد قربانیان فاجعه حلبچه برگزار شد که با استقبال قابل توجه فعالان ادبی، انجمن های مردمی، اهالی شهرستان بانه و ساکنان بخش نمشیر روبرو شد.
به گفته اسماعیل محمدی بخشدار نمشیر، فراخوان برگزاری این همایش در نیمه دوم بهمن ماه سالجاری منتشر شد و در پاسخ به آن، بالغ بر ۶۵ نفر از شاعران برجسته مناطق کردنشین کشورمان، از شهرهای سنندج، سقز، مریوان، دهگلان، بوکان و بانه، آثار ادبی و اشعار خود را برای ارائه در این همایش ارسال کردند.
در نهایت شامگاه پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه جاری با حضور شمار زیادی از علاقمندان و فعالان فرهنگ، ادب و هنر، مهمانانی از استان های آذربایجان غربی و کردستان، اعضای انجمن های ادبی و مردمی بانه و اهالی بخش نمشیر، مراسم به یادماندنی شب شعر به میزبانی شهر کانی سور در مسجد جامع این شهر برگزار و ۱۵ شاعر و نویسنده، آثار ادبی خود را در قالب شعر و نظم، به یاد ۵ هزار قربانی مظلوم بمباران شیمیایی حلبچه قرائت کردند.
گفتنی است این مراسم از سوی بخشداری نمشیر، شورای اسلامی و شهرداری کانی سور و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بانه برگزار شد.

 

بازدید [ 701 ]
برچسب ها