اخبار

در نخستین روز از گرامیداشت هفته دولت:

بهربرداری از چند طرح عمرانی و خدماتی با حضور مسئولان شهرستان بانه

بهربرداری از چند طرح عمرانی و خدماتی با حضور مسئولان شهرستان بانه

  در اولین روز از گرامیداشت هفته دولت، پیش از ظهر شنبه دوم شهریور ماه سرپرست فرمانداری شهرستان بانه و مسؤلان این شهرستان با حاج ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه دیدار کردند.

بهره برداری از اجرای طرح هادی و آسفالت معابر روستای ولی آباد از توابع بخش ننور در شهرستان بانه هم دومین برنامه در گرامیداشت هفته دولت در شهرستان بانه بود که  با حضور امام جمعه بانه، سرپرست فرمانداری شهرستان بانه، مسئولان محلی، اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران و معتمدین برگزار شد.

 عملیات اجرایی این طرح شامل آواربرداری، خاکبرداری، جدول گذاری، زیرسازی و آسفالت معابر به مساحت ۴۹۰۰ مترمربع و به طول ۷۰۰ متر با استفاده از ۷۰۰ تن آسفالت بوده است که برای اجرای آن ۴ میلیارد ریال هزینه شده است.روستای ولی آباد دارای ۷۳ خانوار و ۴۰۰ نفر جمعیت است.

روز شنبه همچنین ۲۸۵۵مین واحد طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی در ولی آباد از توابع بخش ننور شهرستان  بانه افتتاح شد.

 برای احداث این واحد که در قالب طرح مقاوم سازی اماکن مسکونی اجرا شده است، ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و ۱۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض از اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بانه هزینه شده است.

 گفتنی است در یک سال اخیر ۱۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی احداث و تعمیرات ۲۴۰ واحد       مسکونی در شهرستان بانه اجرا شده است که در مجموع ۷۱۲ میلیارد ریال در قالب تسهیلات کم بهره    بانکی و ۱۲ میلیارد ریال به صورت بلاعوض از اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هزینه شده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه و مسئولان محلی روز شنبه همچنین از عملیات بهسازی و تعریض جاده سیرانبند بازدید کردند.

 این عملیات در امتداد ۱۲ کیلومتر مسیر سه راه عباس آباد تا بازارچه سیرانبند در حال اجراست و شامل شانه سازی به طول ۷ کیلومتر و ترانشه بری، تعریض جاده، شانه سازی و تعریض پل در امتداد پنج کیلومتر در گردنه سیرانبند است.

 این پروژه از محل اعتبارات، تجهیزات و ماشین آلات اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بانه و یک دستگاه بیل مکانیکی و پیکور متعلق به اداره کل راهداری استان کردستان در مدت سه ماه انجام می‌شود.

در اولین روز از گرامیداشت هفته دولت و با حضور سرپرست فرمانداری و مسئولان اجرایی شهرستان بانه همچنین بهره برداری از پروژه تعریض و بازسازی گردنه قرژدابان در مسیر جاده بانه-مریوان آغاز شد

این پروژه به طول یک کیلومتر با عرض جاده ۷۳۰ سانتی متر و شانه سازی به عرض ۱۳۰ سانتیمتر اجرا شده است که در مجموع ۱۳ میلیارد ریال برای اجرای آن هزینه شده و در مدت سه ماه به اتمام رسیده است.

بازدید [ 123 ]
برچسب ها