اخبار

فرمانداری بانه

بهره برداری از طرح گازرسانی به 3 روستای بخش آرمرده با حضور مردم و مسولان در مسجد جامع دهستان بلکه/blàkè/

بهره برداری از طرح گازرسانی به 3 روستای بخش آرمرده با حضور مردم و مسولان در مسجد جامع دهستان بلکه/blàkè/

با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسولان شهرستان بانه و مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان، امروز بهره برداری از طرح گازرسانی به روستاهای بلکه، بانوان و کنده سوره، و همچنین کوخ های حاج قادر، کارستم، زارعی و گویزل در بخش آرمرده شهرستان بانه آغاز شد.
با اجرای این طرح، بیش از 320 خانوار در روستاها و مناطق صفر مرزی این بخش از نعمت گاز شهری برخوردار شده اند.
عملیات اجرایی این طرح شامل 30 کیلومتر لوله گذاری، نصب علمک و انشعاب گاز بوده است که برای اجرای آن در مجموع 28 میلیارد ریال هزینه شده است.
فرماندار شهرستان بانه در جمع اهالی دهستان بلکه اظهار داشت: ارتقای منزلت مرزنشینان، تخفیفات گمرکی و جلوگیری از ورود کالاهای بی کیفیت، مهم ترین مزایای ساماندهی مبادلات مرزی است.
وی افزود: برنامه جدی دولت در مناطق مرزی، ایجاد اشتغال و توسعه روستاهاست و با همراهی مردم، شتاب این فرایند را بیشتر می کنیم.
فلاحی افزود: ملاک اصلی ما برای اجرای پروژه های عمرانی بیشتر در روستاها، ایجاد اشتغال خواهد بود و هر اندازه اشتغالزایی بیشتر باشد، تسهیلات و اعتبارات بیشتری تخصیص خواهد یافت. 
 فرماندار بانه در ادامه گفت: شهرستان بانه برای تامین امنیت منطقه، 447 شهید سرافراز تقدیم اسلام و انقلاب نموده است و ما باید به دشمن اجازه ندهیم امنیت ما را به خطر بیاندازد.
 

بازدید [ 621 ]
برچسب ها