اخبار

در دهمین و آخرین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر

بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرستان بانه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان

بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرستان بانه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان

 

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری شهرستان بانه، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کردستان، اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز و جمعی از مسئولان ادارات و نهادها، از مدرسه ۹ کلاسه مشارکتی زنده یاد احمد شاحسینی در شهر بانه بهره برداری به عمل آمد.

این مدرسه در زمینی به مساحت ۴۳۰۰ مترمربع با زیربنای ۱۳۸۰ مترمربع در چهار طبقه و در مجاورت چهار راه شهید رجایی شهر بانه ساخته شده است. برای احداث این مدرسه بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال هزینه شده که ۳ میلیارد ریال آن توسط خیرین نیک اندیش حمید شاحسینی تامین شده است. با آغاز بهره برداری از این ساختمان آموزشی، در مجموع ۴۴۰ دانش آموز مدارس دخترانه شهر بانه در دو نوبت از فضای آموزشی هوشمند و پیشرفته برخوردار شده اند.

 

بهره برداری از آمادگی و دبستان هوشمند غیردولتی دخترانه "رویش" در شهر بانه

این مدرسه با زیر بنای ۶۰۰ متر مربع در ۳ طبقه و با صرف ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط بخش خصوصی ساخته شده است. همچنین این واحد آموزشی دارای ۹ کلاس درس است که در مدت یک سال و به مرکزیت محله‌های شرقی بانه احداث شده است.ظرفیت این واحد آموزشی ۲۳۰ دانش آموز است.

 

بهره برداری از مدرسه ۳ کلاسه شهدای بانک ملی در روستای کوخ شیخ الاسلام از توابع بخش آرمرده بانه

این واحد آموزشی در زمینی به مساحت ۷۳۰ مترمربع با زیربنای ۲۳۰ مترمربع به صورت مشارکتی توسط بانک ملی ایران و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کردستان ساخته شده است و برای احداث این مدرسه در مجموع ۵ میلیارد ریال هزینه شده است و با آغاز بهره برداری از آن، ۵۲ دانش آموز روستای کوخ شیخ الاسلام از فضای آموزشی مناسب و هوشمند برخوردار شده اند.

 

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری شهرستان بانه، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کردستان، بخشداران، شهردار بانه، جمعی از مسئولان و فعالان بخش کشاورزی از واحد پرواربندی گوساله ۵۰۰ راسی در روستای میرآباد بانه بهره برداری به عمل آمد.
شایان ذکر است این طرح به صورت صنعتی و در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع با ۲۲۵۰ مترمربع زیربنای مسقف و ۳۱۵۰ مترمربع بخش غیرمسقف احداث شده است و برای راه اندازی این واحد تولیدی، بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت و جاری از سوی آقای شورش امیدی تولیدکننده بانه ای انجام و برای ۱۵ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است. ظرفیت تولید این واحد پرواربندی، سالانه ۱۲۵ تن گوشت قرمز است.

 

بهره برداری از یک واحد گلخانه صنعتی در روستای "هواره خول" از توابع بخش ننور در بانه

این واحد تولیدی دارای سیستم کاشت هیدروپونیک و از نوع پرورش و تولید سبزی و صیفی جات است که کشت غالب آن تولید خیار رقم ناگین خواهد بود. واحد تولیدی صنعتی گلخانه ای یاد شده به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع و با صرف ۱۵ میلیارد ریال راه اندازی شده که بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال آن توسط مجری طرح و ۵۰۰ میلیون ریال هم از اعتبارات تبصره ۱۸ و سرمایه در گردش تأمین شده است. پیش‌بینی می‌شود میزان تولید این گلخانه در هر دوره بیش از ۵۰ تن باشد.
گفتنی است هم اکنون ۷۲۰۰ متر مربع گلخانه فعال در شهرستان بانه وجود دارد که غالباً به تولید خیار اختصاص یافته است.
شایان ذکر است هزینه احداث هر متر مربع گلخانه مدرن در این شهرستان بین ۳ تا ۵ میلیون ریال است.

 

محفل نورانی اُنس با قرآن کریم و گرامیداشت چهلمین روز شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد امام حسین (ع)برگزار شد.

 

 
در دهمین و آخرین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر از ۹ پروژه مهم مخابراتی شهرستان بانه با حضور مسئولان بهره برداری به عمل آمد.

این طرح‌ها شامل افتتاح ۲ سایت BTS در بلوار مرزبانان و شهرک قایبرد مجهز به تکنولوژی 2G، 3G و 4G، بهره‌برداری از ۵ طرح FTTH فیبر نوری در شهرک های قایبرد، گلستان، بوستان، لاله و مخلص شهر بانه، افتتاح مرکز تلفن ۱۲۸ شماره ای روستای چیچوران با قابلیت اتصال ۶۴ پورت اینترنت پرسرعت و توسعه اینترنت ADSL و VDSL در ۶ مرکز شهری و ۴ مرکز روستایی شهرستان بانه است.
برای اجرای این طرح ها در مجموع ۸۰ میلیارد ریال از اعتبارات شرکت مخابرات استان کردستان هزینه شده است.


 


 
 

بازدید [ 104 ]
برچسب ها