اخبار

فرمانداری بانه

بهره برداری از 2 واحد آموزشی و 8 کلاس درس خیر ساز در بانه

با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان بانه، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان و جمعی از اهالی منطقه، بهره برداری از 2 واحد آموزشی 6 کلاسه روستایی و 8 کلاس درس شهری در بانه آغاز شد.
بهره برداری از 2 واحد آموزشی و 8 کلاس درس خیر ساز در بانه

مدرسه 6 کلاسه روستای «بنی رزان» در زمینی به مساحت 1500 متر مربع با زیربنای 650 متر مربع در 2 طبقه، به همت خیر نیک اندیش «حاج شریف خدری» با صرف 5 میلیارد و 750 میلیون ریال احداث شده است و 168 دانش آموز دوره اول و دوم روستای «بنی رزان» در بخش مرکزی بانه از فضای آموزشی استاندارد برخوردار شده اند.

در روستای «ننور» در بخش «ننور» شهرستان بانه هم یک واحد آموزشی 6 کلاسه دیگر به همت خیر جوان مدرسه ساز «محمد معارفی» ساخته شده است که امروز با حضور مسؤلان و جمعی از معتمدین این بخش به بهره برداری رسید.
این مدرسه هم در زمینی به مساحت 1500 متر مربع احداث شده که توسط اهالی روستا اهدا شده است.
زیربنای دبستان خیرساز روستای ننور که با نام «مروا و مروارید معارفی» نامگذاری شده است، 575 متر مربع است که در 2 طبقه ساخته شده و 84 دانش آموز مقطع ابتدایی، 48 دانش آموز متوسطه اول و 18 نوآموز پیش دبستانی شامل 9 پایه، در آن مشغول به تحصیل می شوند.
برای احداث این واحد که در مدت یکسال اجرا شده است، 7 میلیارد ریال از سوی خیر نیک اندیش صرف شده است.
این مدرسه شامل 6 کلاس درس، 2 اتاق آموزگاران، دفتر آموزشگاه، اتاق بهداشت، آزمایشگاه، نمازخانه و سرویس بهداشتی است و به صورت کاملاً پیشرفته و برخوردار از تجهیزات آموزشی به روز، رایانه، ویدیو پخش، دوربین و سیستم های هشداردهنده و ایمنی و اعلام حریق ساخته شده که به نوبه خود در شهرستان بانه و روستاهای استان کم نظیر است.

امروز همچنین با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار بانه و مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، بهره برداری از 8 کلاس درس در 3 واحد آموزشی شهر بانه آغاز شد.
برای احداث این کلاس ها در مجموع 2 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه شده که 1 میلیارد و 200 میلیون ریال آن توسط خیرین تأمین شده است.
 ‌
در مراسم آغاز بهره برداری از واحد آموزشی روستای ننور که فرماندار شهرستان بانه، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، کارشناسانی از اداره کل نوسازی مدارس استان، امام جمعه شهر بویین، اعضای شوراهای اسلامی و معتمدین بخش ننور و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان بانه نیز حضور داشتند، مهندس محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با تجلیل از نیات بلند خیرین مدرسه ساز بانه ای، شور و شعور والای مردم منطقه را در راستای اقدامات خیریه ستود و گفت: «شهرستان بانه نخبگان و مفاخر بسیاری را در خود پرورش داده که بسیاری از آنان رشد و نمو خود را از روستاها آغاز نموده اند».
رضا خضری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بانه هم اظهار داشت: «خیرین بانه ای بازوی توانمند آموزش و پرورش و ظرفیت مهمی در زمینه توسعه آموزش و افزایش فضاهای مورد نیاز هستند».
در ادامه این مراسم لوح یادبود و قدردانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، به آقای معارفی – خیر نیک اندیش بانه ای – اهدا شد.

 

بازدید [ 754 ]
برچسب ها