اخبار

فرمانداری بانه

بهره برداری از 3 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (رح) به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در شهرستان بانه

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و با حضور امام جمعه بانه، مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی (رح) کردستان، معاون فرماندار بانه، جمعی از مسؤلان و معتمدین محلی، بهره برداری از 3 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (رح) در روستای «دوله گویر» از توابع بخش آرمرده در شهرستان بانه آغاز شد.
بهره برداری از 3 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (رح) به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در شهرستان بانه

رئیس کمیته امداد حضرت امام (رح) شهرستان بانه در آیین بهره برداری از این واحدها گفت: « تأمین سرپناه برای مددجویان تحت پوشش این نهاد یکی از اولویت‌های اصلی در زمینه حمایت از نیازمندان به ویژه در مناطق روستایی است و در سال جاری با کمک و همراهی مردم و مسؤلان، اقدامات مناسبی در این راستا انجام شده است».
جلال خلیلی گفت: «برای ساخت هر کدام از این واحدها در مجموع 350 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی کمیته امداد، کمک های خیرین و آورده مددجویان هزینه شده است».
وی در ادامه از احداث 8 واحد مسکونی شهری و 10 واحد مسکونی روستایی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد و همچنین تعمییرات اساسی 38 واحد مسکونی دیگر در سالجاری خبر داد و افزود: «طی 8 ماهه نخست امسال، در مجموع 3 میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی برای احداث مسکن مددجویان و 1 میلیارد و 140 میلیون ریال دیگر از اعتبارات طرح مقاوم سازی مناطق کم برخوردار روستایی برای تعمییر مسکن مددجویان در شهرستان بانه هزینه شده است».
روستای «دوله گویر /dola gwer/» با 25 خانوار و 110 نفر جمعیت، در 15 کیلومتری جاده بانه – دهستان بلکه در بخش آرمرده شهرستان بانه واقع شده است.
گفتنی است مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی (رح) کردستان در نخستین سفر خود به شهرستان بانه، همچنین با جمعی از خانوارهای مددجویان تحت پوشش این نهاد دیدار و ضمن آگاهی از مشکلات و کمبودهای آنها، بر رفع نواقص و کمک به حل مشکلات آنها تأکید کرد.
 وی در ادامه این سفر از 4 طرح اشتغالزایی موفق شامل تولید مبل و تولید درب و پنجره فلزی نیز بازدید و از نزدیک با مددجویان خودکفا دیدار کرد.

 

بازدید [ 526 ]
برچسب ها