اخبار

فرمانداری بانه

به دنبال بارش برف طی شامگاه گذشته و صبح امروز، گردنه خان و سایر مسیرهای اصلی بین شهری و روستایی شهرستان بانه باز است.

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان بانه گفت: با وجود بارش برف و کولاک از شامگاه گذشته تاکنون، خوشبختانه با تلاش راهداران و همکاری پلیس راه، تمامی مسیرهای اصلی بین شهری و روستایی این شهرستان باز است و رفت و آمد برقرار است.
به دنبال بارش برف طی شامگاه گذشته و صبح امروز، گردنه خان و سایر مسیرهای اصلی بین شهری و روستایی شهرستان بانه باز است.

محمد فلاحی خاطر نشان کرد با توجه به پیش بینی های انجام شده، هم اکنون اکیپ های راهداری در محورهای سخت گذر و کوهستانی از جمله گردنه خان در مسیر بانه-سقز و گردنه قرژدابان در مسیر بانه-مریوان مستقر و در حال انجام عملیات برف روبی هستند.
وی همچنین از استقرار و آمادگی نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر و فوریت های پزشکی این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره هواشناسی شهرستان بانه هم گفت: از آغاز بارش شامگاه گذشته تا ساعت 9:30 پیش از ظهر امروز، بر اساس سنجش ایستگاه هواشناسی شهر بانه، میزان بارندگی 17 میلیمتر، ارتفاع برف در داخل شهر 1 سانتیمتر بوده است.
محمد ویسی همچنین سرعت وزش باد را هم اکنون 12 متر بر ثانیه ذکر کرد و افزود: وزش باد موجب کولاک و پایین آمدن میزان دید در جاده ها شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بانه هم با اعلام استقرار یک اکیپ کامل برف روبی متشکل از یک دستگاه لودر، یک دستگاه گریدر، سه دستگاه کمپرسی تیغه دار و 10 نفر نیرو در گردنه خان، از عادی بودن تردد در این نقطه با استفاده از تجهیزات زمستانی خبر داد.
انور طاهایی گفت: ارتفاع برف در گردنه خان تا حدود 20 سانتیمتر برآورد می شود و بدون شک این میزان در نقاط بلندتر از جمله کوه وزانه و سایر ارتفاعات منطقه، بسیار بیشتر است. 
رئیس پلیس راه شهرستان بانه هم از رانندگان و مسافران خواست تا پایان استقرار سامانه بارشی فعلی، از سفرهای غیر ضروری و تردد در جاده ها خودداری نمایند و در صورت نیاز به سفر، تنها با همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی تردد نمایند.
کوروش زندی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از راه بندان جاده ای و به وجود آمدن مشکلات احتمالی برای مسافران، پلیس راه از تردد رانندگان و خودروهایی که زنجیر چرخ به همراه نداشته باشند، به طور جدی ممانعت خواهد کرد.

 

بازدید [ 566 ]
برچسب ها