اخبار

فرمانداری بانه

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و با حضور فرماندار بانه آغاز شد:

پنجمین جشنواره گوره وی بازی (جوراب بازی) در بانه با حضور علاقمندانی از 5 شهرستان
به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و با حضور فرماندار بانه آغاز شد:

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، پنجمین دوره بازی های بومی و محلی با عنوان «جشنواره گوره وی بازی (جوراب بازی)» در بانه آغاز شد.
در این رقابت ها 300 بازیکن از استان های آذربایجان غربی و کردستان شامل شهرها و روستاهای شهرستان مهاباد، سردشت، اشنویه، سقز و بانه در قالب 72 تیم با هم به رقابت می پردازند.
شرکت کنندگان در این مسابقات به صورت دوره ای در گروه های 4 و 5 تیمی به مدت 3 شب متوالی با هم رقابت می کنند و در پایان با اهدای لوح یادبود و هدایایی از افراد و تیم های برتر قدردانی می شود.
این بازی ها از 11 تا 13 بهمن ماه جاری در سالن ورزشی آزادگان بانه برگزار می شود و در کنار بخش اصلی آن، گروه هنری نیشتمان بانه هم به اجرای برنامه های سنتی و موسیقی می پردازد.
پنجمین جشنواره گوره وی بازی (جوراب بازی) بانه -گرامیداشت دهه مبارک فجر- توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان بانه و با همکاری شورای اسلامی و شهرداری بانه و مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان برگزار می گردد.
در مراسم آغاز این مسابقات محمد فلاحی -فرماندار شهرستان بانه- و جمعی از مسولان این شهرستان هم حضور داشتند و به عقیده آگاهان، استقبال گرم جوانان، علاقمندان و شرکت کنندگان از این رقابت ها، از جلوه های ویژه و تأثیرگذار در معرفی آداب و رسوم قدیمی و بازتعریف بازی های بومی و محلی مناطق کردنشین به ویژه شهرستان تلقی می شود.

 

بازدید [ 582 ]
برچسب ها