اخبار

فرمانداری بانه

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و نکوداشت هفته پدافند غیرعامل زنگ شجاعت در مدارس شهرستان بانه نواخته شد

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و نکوداشت هفته پدافند غیرعامل زنگ شجاعت در مدارس شهرستان بانه نواخته شد

در مراسمی که به همین مناسبت و با حضور مسولان و جمع زیادی از دانش آموزان بانه ای در سالن فرهنگی - تربیتی ولایت برگزار شد، فرماندار شهرستان بانه گفت: "تجربه 8 سال دفاع مقدس برای ما یک فرهنگ، باور و آمادگی را به وجود آورد و اگر فرهنگ و ایثارگری های رزمندگان نبود، امروز در جایگاه کنونی نبودیم".
محمد فلاحی ضرورت ترویج گفتمان ایثار و دفاع از کیان اسلامی مبتنی بر تفکر بسیجی در میان دانش آموزان و نسل جوان جامعه را یادآور شد و آن را ضامن ماندگاری اسلام و ارزش های اخلاقی و انسانی در جامعه ذکر کرد.
وی همچنین با اشاره به هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل، ایمن سازی خود و جامعه در برابر هرگونه تهدید و آسیب، با شیوه ها و تجهیزات غیرنظامی را هدف اصلی از تجهیز به پدافند غیرعامل بیان کرد.
فلاحی با اشاره به برنامه های گرامیداشت این هفته، گفت: "تلاش می کنیم در هفته پدافند غیرعامل، آگاه سازی و توان و آمادگی های لازم در راستای کاهش آسیب پذیری افراد و زیرساخت های فکری و فرهنگی، فنی، سایبری و ... را از آموزش داده و از طریق برگزاری سمینارها، مانورها و رزمایش ها، آمادگی های موجود را ارزیابی و تمرین کنیم".
در ادامه این مراسم رضا خضری -مدیر آموزش و پرورش شهرستان بانه- هم در زمینه برنامه های گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و اقدامات آموزشی با محتوای پدافند غیرعامل در مدارس شهرستان بانه مطالبی بیان کرد و دانش آموزان نیز به اجرای سرود و برنامه های فرهنگی پرداختند.

بازدید [ 1402 ]
برچسب ها