اخبار

فرمانداری بانه

تا پایان امسال ظرفیت تخت های بیمارستانی شهرستان بانه، به 2 برابر افزایش می یابد.

فرماندار شهرستان بانه گفت: «با تأمین اعتبار لازم برای تجهیز بیمارستان تازه ساخت 98 تختخوابی شهر بانه و به کارگیری نیروی انسانی لازم، تا پایان امسال ظرفیت تخت های بیمارستانی شهرستان بانه 100 درصد افزایش، به 194 تخت می رسد».
تا پایان امسال ظرفیت تخت های بیمارستانی شهرستان بانه، به 2 برابر افزایش می یابد.

محمد فلاحی تصریح کرد: «با توجه به اتمام عملیات ساختمان بیمارستان جدید بانه با پیگیری های نماینده محترم مردم در مجلس و به همت بنیاد برکت و عزم راسخ وزارت راه و شهرسازی، اخیراً 100 میلیارد ریال نیز برای تجهیز این بیمارستان اختصاص یافته است».
وی افزود: «نیروی انسانی متخصص و خدماتی مورد نیاز هم، از طریق آزمون استخدامی به کارگیری خواهند شد».
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه هم با قدردانی از نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، فرماندار شهرستان بانه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در زمینه پیگیری های انجام شده برای تکمیل و تجهیز این پروژه، گفت: «بیمارستان 98 تختخوابی تازه ساخت بانه، از نظر فضاها، بخش ها و تأسیسات اجرا شده در آن، از مراکز بیمارستانی به روز و پیشرفته است که نیازهای زیادی را در بخش های درمانی، جراحی و مراقبت های ویژه مغز و قلب مرتفع خواهد کرد».
دکتر حامد منصوری گفت: «این بیمارستان شامل 3 اتاق عمل پیشرفته، 4 اتاق نوین زایمان طبیعی موسوم به LDR، بخش های ICU، CCU، بستری زنان، مردان و نوزادان، آزمایشگاه، سونوگرافی و رادیولوژی، اورژانس و امور اداری است که مطابق با جدیدترین استانداردهای مراکز درمانی ساخته شده است».
دکتر منصوری به مسافت زیاد شهرستان بانه با مرکز استان و شهرستان های دارای مراکز بیمارستانی مجهز اشاره کرد و گفت: «با توجه به تکمیل بودن کادر پزشکی تخصصی در شهرستان بانه، راه اندازی این بیمارستان علاوه بر رفع نیاز شهروندان و ساکنان منطقه، نقش به سزایی نیز در جذب گردشگر و توریسم درمانی خواهد داشت».
وی اضافه کرد: «با اختصاص هزینه تجهیز بیمارستان تازه ساخت 98 تختخوابی بانه، هم اکنون قرارداد تجهیز آزمایشگاه، آشپزخانه، رخت شورخانه و بخش استریل منعقد شده و یا در حال انعقاد است و در نهایت تا پایان سال جاری و حداکثر تا اوایل سال آینده، بیمارستان به طور کامل راه اندازی خواهد شد».
مهندس «رضا درزی» سرپرست کارگاه و مدیر اجرایی پروژه هم خاطرنشان کرد: «بیمارستان 98 تختخوابی بانه در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع با زیربنای ساختمان اصلی 8500 متر مربع در 5 طبقه، ساختمان های جانبی و مجاور به مساحت 500 متر مربع و محوطه سازی اجرا شده و در حال حاضر انشعابات آب، برق و گاز وصل شده است».
وی نصب و راه اندازی یک ایستگاه تقلیل فشار گاز، یک پست برق، تأسیسات گرمایشی، سرمایشی، تهویه مطبوع و سیستم روشنایی را نیز از جمله تأسیسات گسترده و قابل توجه این پروژه برشمرد.
گفتنی است وجود اتاق های ویژه زایمان طبیعی (LDR) و اتاق های 1 و 2 تختی با فضای مناسب و چشم اندازهای زیبا جهت آرامش و روحیه مطلوب بیماران هنگام مراجعه و بستری در این بیمارستان، از جمله ویژگی های منحصر به فرد بیمارستان 98 تختخوابی تازه ساخت شهرستان بانه است.

 

بازدید [ 564 ]
برچسب ها