اخبار

فرمانداری بانه

تصویب 12 طرح مهم با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان بانه

فرماندار شهرستان بانه: 12 طرح مهم اشتغالزایی در زمینه های تولیدی،صنعتی و کشاورزی، در دومین نشست اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه تصویب و 2 طرح بزرگ دیگر نیز به منظور تصویب، به کارگروه استانی ارسال شده است.
تصویب 12 طرح مهم با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان بانه

محمد فلاحی افزود: «8 طرح صنعتی شامل تولید فوم، کابینت، سنگ مصنوعی، عروسک ، قطعات بتنی، دستمال کاغذی و تولید آسفالت با 13 میلیارد و 900 میلیون ریال و احداث و تکمیل 2 واحد مرغداری 20 هزار قطعه ای و پرورش بز شیری 500 رأسی با 15 میلیارد ریال از محل تسهیلات اشتغال فراگیر در این کارگروه به تصویب رسید.
وی احداث 2 واحد سردخانه میوه در مناطق روستایی بخش های نمشیر و ننور با 16 میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل توسعه اشتغال روستایی را از دیگر طرح های اشتغالزایی در شهرستان بانه تاکنون ذکر کرد.
فرماندار شهرستان بانه مجموع تسهیلات بانکی برای اجرای طرح های اشتغال فراگیر و روستایی 12 طرح یاد شده در این شهرستان را 44 میلیارد و 900 میلیون ریال ذکر کرد و اظهار داشت: «با اجرای این طرح ها در مجموع برای 86 نفر از نیروی فعال جویای کار در شهرستان بانه، شغل ایجاد خواهد شد.
وی تصریح کرد: "تسهیلات بانکی مربوط به این طرح ها از سوی بانک های ملی، ملت، رفاه کارگران، صادرات، کشاورزی و سپه پرداخت خواهد شد".
فرماندار بانه افزود: «2 طرح بزرگ دیگر شامل مجموعه مرکز جراحی پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و درمانگاه شبانه روزی با 600 میلیارد ریال تسهیلات و اشتغالزایی 140 نفر و کارخانه تولید لوازم خانگی با 40 میلیارد ریال تسهیلات و 20 نفر اشتغالزایی هر دو از محل تسهیلات بانکی اشتغال فراگیر نیز جهت تصویب به کارگروه استانی معرفی شده است.

گفتنی است سهم شهرستان بانه از تسهیلات اشتغال فراگیر در سال جاری  385 میلیارد ریال است که با توجه به مرزی بودن شهرستان، متقاضیان دریافت این گونه تسهیلات از 7 درصد یارانه برخوردار می شوند و تنها 20 درصد هزینه طرح های اشتغالزایی، به عنوان آورده اولیه محاسبه خواهد شد.
متقاضیان اجرای طرح های گردشگری، کشاورزی و صنعتی می توانند جهت برخورداری از این تسهیلات، به دبیرخانه کارگروه اشتغال واقع در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه نمایند».
همچنین تسهیلات اشتغال خانگی، بخش مهم دیگری از بسته حمایتی و تسهیلاتی دولت در اجرای سیاست های اشتغالزایی در منطقه است که این تسهیلات با کارمزد 4 درصد به متقاضیان پرداخت و تمامی حرفه های شغلی خانگی را شامل می شود».

 

بازدید [ 574 ]
برچسب ها