اخبار

فرمانداری بانه

تمامی دستگاه های اجرایی و امدادی شهرستان بانه برای رویارویی با شرایط زمستانی و بارش برف در روزهای آینده، در آماده باش کامل هستند.

فرماندار شهرستان بانه گفت: تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران شامل دستگاه ها ی مجری برف روبی و نمک پاشی معابر و جاده ها، و همچنین نهادهای امدادی و خدمات رسانی، برای رویارویی با شرایط زمستانی و بارش برف در روزهای آینده، در آماده باش کامل هستند.
تمامی دستگاه های اجرایی و امدادی شهرستان بانه برای رویارویی با شرایط زمستانی و بارش برف در روزهای آینده، در آماده باش کامل هستند.

محمد فلاحی در نشست پیش از ظهر دیروز ستاد مدیریت بحران شهرستان بانه از تجهیز خودروهای برف روبی و امداد رسانی خبر داد و با اشاره به وجود نقاط سخت گذر و زمستانی متعدد در این شهرستان، بر همکاری و هماهنگی بخشداری ها، دستگاه های برف روب، شبکه بهداشت و درمان، فوریت های پزشکی، جمعیت هلال احمر  و سایر  نهادها برای خدمات رسانی در مسیرهای اصلی بین شهری و روستایی تأکید کرد.
فلاحی با بیان اینکه در روزهای آتی برف روبی و نمک پاشی معابر بین شهری، داخل شهر بانه، مسیرهای روستایی و جاده بازارچه مرزی سیرانبند، فعالیت مضاعف ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری، عرضه سوخت مورد نیاز شهروندان و ادوات برف روبی، در اولویت همه اقدامات این ستاد قراردارد، افزود: با توجه به پیش بینی بارش برف و کاهش دید به ویژه در ساعات شب، از شهروندان و مسافران خواهش می کنیم در صورت عدم نیاز ضروری، از بعد از ظهر چهارشنبه 15 آذر تا عصر جمعه 17 آذر، از تردد در مسیرهای سخت گذر به ویژه گردنه خان خودداری کنند و در صورت نیاز ضروری، حتماً زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.
شهردار بانه هم با ارائه گزارشی از تمهیدات و آمادگی های انجام شده برای روزهای آینده، از تقسیم بندی شهر به 4 منطقه اصلی و استقرار 4 اکیپ مجهز برف روبی برای پوشش کامل سطح شهر بانه خبر داد.
وریا وثوقی گفت: 24 دستگاه ماشین آلات اداری، استیجاری و همیاری شهروندان نیک اندیش بانه ای، شامل 4 دستگاه گریدر، 8 دستگاه لودر، 4 دستگاه بیل مکانیکی، 4 دستگاه تیغه برف روب و 4 دستگاه کمپرسی نمک پاش، آماده برف روبی و رویارویی با شرایط یخبندان و لغزندگی معابر شهر بانه هستند.
وثوقی همچنین خاطر نشان کرد: پارکینگ های عمومی آفتاب درخشان و بهشت بانه به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی هستند و از شهروندان و مهمانان خواهشمندیم از توقف و پارک خودروها در حاشیه خیابان ها و معابر اصلی جهت تسهیل و تسریع در عملیات برف روبی، اکیداً خودداری فرمایند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بانه هم تعداد ماشین آلات برف روبی برای خدمات رسانی در مسیرهای بین شهری و جاده های روستایی را در مجموع 26 دستگاه ذکر کرد.
انور طاهایی ماشین آلات یاد شده را شامل 5 دستگاه کمپرسی تیغه دار، 2 دستگاه 5 تن تیغه دار، 4 دستگاه نمک پاش مکانیزه و 5 تن تیغه دار، 3 دستگاه بلدوزر، 3 دستگاه گریدر، یک دستگاه لودر و 8 دستگاه تراکتور برف روب عنوان کرد و افزود: در مواقع بارش برف، گشایش و برف روبی مسیرهای اصلی گردنه خان، گردنه قرژدابان، شهر کانی سور و مسیر بوالحسن، شهر آرمرده، شهر بویین و بازارچه سیرانبند، اولویت عملیات برف روبی ما خواهد بود و سپس با همکاری شهرداری های تابعه این شهرستان، مسیرهای روستایی هم پوشش داده خواهند شد.
طاهایی با اشاره به استقرار 3 ماهه یک اکیپ کامل راهداری در گردنه خان، از مسافران خواست قبل از تردد از این گردنه و نقاط سخت گذر شهرستان، ضمن کسب اطلاع از شرایط جوی و وضعیت جاده ها، تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و از سفرهای غیر ضروری بپرهیزند.
مدیران شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش، شهرداران، رؤسای شرکت گاز، شرکت نفت، توزیع برق، هواشناسی، پلیس راه و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز به بیان آمادگی و هماهنگی های انجام شده برای برف روبی و تسریع در خدمات رسانی طی روزهای آتی پرداختند.

 

بازدید [ 506 ]
برچسب ها