اخبار

نماینده ولی فقیه در کردستان

توسعه کردستان در عرصه‌های اقتصادی، علمی، دینی و انقلابی باید در سرلوحه کارهای مدیران قرار بگیرد.

توسعه کردستان در عرصه‌های اقتصادی، علمی، دینی و انقلابی باید در سرلوحه کارهای مدیران قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان: توسعه کردستان در عرصه‌های اقتصادی، علمی، دینی و انقلابی باید در سرلوحه کارهای مدیران قرار بگیرد.

 

·        حجت الاسلام عبدالرضا پور ذهبی نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: این استان نیاز به توسعه همه جانبه دارد و این مهم باید در عرصه‌های مختلف از جمله اقتصادی، علمی، دینی و انقلابی در سرلوحه کارهای مدیران قرار بگیرد.

·        حجت الاسلام پور ذهبی در نشست با روحانیون و ماموستایان شهرستان بانه گفت: برای حل مشکلات اقتصادی ماموستایان دینی تلاش‌های بسیار خوبی انجام شده و این موضوع همچنان پیگیری می‌شود و باید از منابع ادامه‌دار بهره گیری شود.

·        وی افزود: ماموستایان نقش مهمی در تقویت بنیه دینی جامعه دارند و عالمان دینی باید از علم و دانش بالا برخوردار باشند تا بتوانند در برخورد با مسائل و مشکلات بهترین راه حل‌ها را ارائه دهند.

·        حجت الاسلام پور ذهبی یادآور شد: اگر ما از رهبر معظم انقلاب پیروی می‌کنیم به دلیل معنویت، تدین و انقلابی بودن ایشان است در این راستا باید مبلغ نظام باشیم.

·        وی به برخی از خطاها و اشتباهات در انجام برخی از امور اشاره کرد و گفت: دشمن از توهین به مقدسات خوشحال می‌شود که باید روحانیون برای آرامش و امنیت جامعه تلاش کنند و راه را برای نفوذ دشمنان باز نکنند.

·        حجت الاسلام پور ذهبی در نشست با نماینده کولبران در سه بخش نمشیر، ننور و کانی سور بانه نیز گفت: باید راهکارهای علمی برای حل مشکلات کولبران باید با همکاری این قشر ارائه و نشست‌هایی با مرزنشینان انجام شود و در زمینه مشکلات مرزنشینان مطالعه اساسی صورت بگیرد و مسائل و مشکلات مرزنشینان با مقامات بالا در حال بررسی است و تلاش می کنیم تسهیل کننده مشکلات معیشتی مرزنشینان باشیم.

·        در ادامه ماموستا رحیم عباسی رئیس شورای افتای بانه گفت: مرزنشینان بانه حافظ مرزها هستند و بسیاری از مردم در عملیات های مختلف برای دفاع از کشور در خط مقدم جبهه حضور داشتند.

·        ماموستا عباسی با اشاره به مشکلات معیشتی مرزنشینان اظهار داشت: حدود ۲۰ سال قبل ۲ بازارچه موقت مرزی  شامل هنگه ژاله و گله سوره برای تامین معیشت مرزنشینان بازگشایی شد که در درآمد ناچیزی برای مرزنشینان داشت و در سال ۹۶ به دلایل مختلف این مرزها بسته شد و با بسته شده بازارچه های  موقت مرزی مشکلات معیشتی مرزنشینان افزایش یافت و هم اکنون بسیاری از مردم روستاها در فقر زندگی می کنند.

بازدید [ 34 ]
برچسب ها