اخبار

فرمانداری بانه

دانشگاه یکی از شاخص‌های پیشرفت و بسترساز توسعه در جامعه است و دانشجویان به ‌عنوان نخبگان جامعه، تأثیر مهمی در رشد و آگاهی ‌بخشی به مردم دارند.

فرماندار شهرستان بانه گفت: دانشگاه یکی از شاخص‌های پیشرفت و بسترساز توسعه در جامعه است و دانشجویان، تأثیر فراوانی در رشد و آگاهی ‌بخشی به مردم دارند که نقد آنان نه از روی غرض، بلکه برخواسته از فطرتی پاک و به قصد اصلاح امور و رشد و بالندگی جامعه است.
دانشگاه یکی از شاخص‌های پیشرفت و بسترساز توسعه در جامعه است و دانشجویان به ‌عنوان نخبگان جامعه، تأثیر مهمی در رشد و آگاهی ‌بخشی به مردم دارند.

محمد فلاحی در مراسم گرامیداشت 16 آذر –روز دانشجو- با اشاره به اینکه سیاست کشورهای غربی، تأمین منافع آنها در سراسر کشورها و هدر دادن نیروهای فکری و علمی دانشجویان در آن کشورهاست، خاطر نشان کرد: جوانان به ویژه دانشجویان با بصیرت و آگاهی خود همواره اهداف دشمنان را با شکست مواجه نموده اند.
وی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمن در جنگ نرم عنوان کرد: امروز دشمن با استفاده از بد افزارهای فرهنگی و سیاسی وارد میدان کارزار شده و دانشجویان باید بیش از پیش افکار و ترفندهای دشمن را شناسایی و با آنان مقابله کنند.
فلاحی خاطر نشان کرد: امروز دشمن با راه‌اندازی صدها شبکه تلویزیونی ضد فرهنگی فارسی‌زبان، درصدد نابود کردن فرهنگ اسلامی و ایرانی ماست.
فرماندار شهرستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به وضعیت دانشگاه‌های این شهرستان اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر 3  واحد دانشگاهی شامل دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه جامع علمی-کاربردی در شهرستان بانه فعال هستند و با پیگیری های انجام شده توسط نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، امید می رود دانشکده فنی‌و‌حرفه‌ای نیز از سال آینده در این شهرستان راه‌اندازی ‌شود.
در این مراسم که با حضور امام جمعه بانه، اعضای شورای اسلامی، جمعی از مسؤلان، اساتید و دانشجویان دانشگاه های این شهرستان و در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور برگزار شد، رؤسای دانشگاه های پیام نور و جامع علمی-کاربردی این شهرستان نیز از دانشگاهیان به عنوان آینده‌سازان کشور یاد کردند که درآینده مدیریت حوزه‌های مختلف را برعهده می‌گیرند و ضروری است با بصیرت‌افزایی و آگاهی‌بخشی به جامعه، کشور را در مسیر رشد و تعالی هدایت کنند.
در ادامه این مراسم دانشجویان به اجرای موسیقی و برنامه های فرهنگی و هنری پرداختند و در پایان با اهدای لوح یادبود و هدایایی از دانشجویان برتر علمی این شهرستان قدردانی شد.

گفتنی است هم اکنون در شهرستان بانه 3 واحد آموزش عالی شامل دانشگاه پیام نور با 1280 دانشجو و 80 استاد و مدرس، دانشگاه آزاد اسلامی با 1400 دانشجو، 15 رشته و 130 مدرس، و دانشگاه جامع علمی-کاربردی با 220 دانشجو، 7 رشته و 35 استاد و مدرس مشغول فعالیت هستند

 

بازدید [ 229 ]
برچسب ها