اخبار

فرمانداری بانه

در زمینه اجرای طرح ساماندهی مبادلات مرزی، تأکید دولت بر تأمین منافع مرزنشینان و اصلاح نواقص کنونی است که با دقت و جدیت توسط مسؤلان شهرستانی و استانی در حال پیگیری است.

فرماندار شهرستان بانه روز گذشته در جمع اعضای شورای اسلامی شهر بانه با حضور امام جمعه بانه و شهردار این شهر با بیان این مطلب افزود: طرح مبادلات مرزی پیله وری مربوط به ساکنان مناطق مرزی 4 استان کشور است که در این طرح علاوه بر پیش بینی تخفیفات گمرکی، کالاهای وارداتی نیاز به ثبت سفارش ندارد.
در زمینه اجرای طرح ساماندهی مبادلات مرزی، تأکید دولت بر تأمین منافع مرزنشینان و اصلاح نواقص کنونی است که با دقت و جدیت توسط مسؤلان شهرستانی و استانی در حال پیگیری است.

محمد فلاحی تصریح کرد: در زمینه واردات، تأکید اصلی بر کالاهای مورد نیاز اولیه مردم است و بازارچه سیرانبند بانه با ایجاد زیرساخت های مورد نیاز از جمله پایانه گمرکی و انبار، آمادگی لازم برای ترخیص کالاهای وارد شده از سایر گمرکات با کارت الکترونیک مرزنشینان را داراست.
فلاحی با اشاره به صدور 9 هزار کارت الکترونیک مرزنشینان برای ساکنان تمام روستاها و شهرهای آرمرده، بویین و کانی سور در شهرستان بانه، دغدغه کنونی مردم و بازاریان را دغدغه اصلی مسؤلان نیز خواند و از اعضای شورای اسلامی شهر خواست در کنار دیگر مسؤلان با متانت و شفافیت نسبت به اطلاع رسانی، آگاه سازی، پرهیز از وعده های بی اساس، ایجاد نشاط و امید در بازار، و کمک به رفع موانع و نارسایی های موجود با همکاری مردم و بازاریان تلاش کنند.
فرماندار شهرستان بانه با اعلام اینکه هم اکنون اولین درخواست های واردات کالا به شیوه پیله وری توسط بازاریان بانه ای ارائه شده است، از تجار و بازاریان این شهرستان خواست از مزایای طرح مبادلات مرزی و واردات با کارت الکترونیک مرزنشینان بهره گیری نمایند و موجبات رونق و پویایی بیش از پیش بازار و توسعه گردشگری منطقه را فراهم تر نمایند.
فلاحی در ادامه به اهتمام دولت برای جذب سرمایه گذاران و توزیع تسهیلات اشتغالزایی نیز اشاره کرد و افزود: توسعه کشاورزی و صنایع وابسته، افزایش تولید، رونق صنایع دستی، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، آمادگی ایجاد شهرک صنعتی دوم شهر بانه و ایجاد شهرک های کوچک صنعتی روستایی، از جمله بسته های حمایتی و عملی دولت برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه در کنار پرداختن به مبادلات مرزی است.

در این نشست حاج ماموستا عبداله حیدری امام جمعه بانه نیز با تبریک فرارسیدن ماه ضیافت الهی، امنیت و آرامش را دغدغه اصلی مردم و مسؤلان خواند و ابراز امیدواری کرد با تعامل، بردباری و تدبر متقابل بین مسؤلان و بازاریان، مشکلات و موانع موجود از پیش رو برداشته شود و توسعه و رونق اقتصادی و معیشتی مردم این شهرستان بیش از پیش تثبیت شود.

جمال اعتماد رئیس شورای اسلامی شهر بانه هم در این جلسه با اشاره به پیگیری های مستمر مردم و بازاریان از طریق شورای اسلامی شهر و مراجعه به اعضای این نهاد، از مسؤلان خواست ضمن ادامه پیگیری های خود از طریق مراجع کشوری، نتیجه پیگیری های خود را به مردم و بازاریان اطلاع رسانی نمایند.
وریا وثوقی شهردار بانه هم در این نشست با اشاره به حجم وسیع برنامه ها و اقدامات پیش رو در فصل عمرانی سالجاری، از آغاز 36 پروژه مهم عمرانی و آبادانی با بیش از 200 میلیارد ریال اعتبار توسط شهرداری بانه خبر داد.

در جلسه روز گذشته همچنین هیوا بلند همت، کردستان مصطفی زاده و بختیار مولایی اعضای شورای اسلامی شهر بانه هم با بیان دیدگاه ها و مطالبات مردم و بازاریان برای رونق اقتصادی این شهرستان، بر ضرورت پیگیری جدی مسؤلان و تعامل و همکاری کسبه تأکید کردند.

بازدید [ 149 ]
برچسب ها