اخبار

سرپرست فرمانداری بانه:

در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد ریال برای احداث منطقه ویژه اقتصادی بانه هزینه شده است

در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد ریال برای احداث منطقه ویژه اقتصادی بانه هزینه شده است

سرپرست فرمانداری بانه گفت: تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات شرکت شهرک‌های صنعتی و استانی صرف احداث زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی بانه شده است.

مهندس محمد امین زاده در شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: عملیات اجرایی ایجاد زیرساخت های مرحله اول منطقه ویژه اقتصادی بانه به مساحت ۳۵ هکتار در حال انجام است و بر اساس برنامه زمانبندی تا پایان مردادماه زیرساخت های آن به اتمام می‌رسد.

 مهندس امین زاده در ادامه افزود: مردم این شهرستان در طول هشت سال دفاع مقدس در معرض تهدیدات دشمن بودند؛ اما در دو دهه اخیر از برخی فرصت های مرز بهره‌مند شدند، به گونه ای که بانه را شایسته عنوان "نگین اقتصادی غرب کشور" نمودند.

 وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای رسمی شدن مرز سیرانبند یادآور شد: با پیگیرهای انجام شده توسط استاندار کردستان و مسئولان کشوری در آینده نزدیک شاهد تحولاتی در این مرز خواهیم بود.

 امین زاده در بخش دیگری از سخنانش به پروژه های حوزه راه اشاره کرد و افزود: اجرای طرح چهار خطه جاده سقز-بانه-سیرانبند که از محل اعتبارات ملی اجرا می‌شود در ۲ بخش بانه-سقز و مسیر جاده بانه-بوئین در حال اجرا است.

 امین زاده تاکید کرد: ادامه بازسازی ۲ کیلومتر از طرح تعریض گردنه قرژدابان در مسیر بانه-مریوان نیز امسال اجرا شد و در روزهای گذشته آسفالت آن هم به پایان رسید.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کردستان نیز در این جلسه با بیان اینکه در اجرای طرح‌ها تهدیدات شناسایی و الزامات پدافند غیر عامل رعایت شود، اظهار داشت: شناسایی و حفظ زیرساخت ها و سرمایه ها از وظایف ادارات در این تاکتیک است و انتظار می رود با انجام اقدامات پیشگیرانه مانع از ایجاد مشکلات شویم.

 احمد محمدرضایی گفت: برای تکمیل حلقه دفاعی و امنیتی باید نقاط آسیب پذیر را شناسایی کنیم و مشکلات احتمالی را مد نظر قرار داده و آسیب پذیری را به حداقل برسانیم.

 وی با بیان اینکه فضای سابیری بیشترین محل هدف دشمن است، اضافه کرد: روزانه بیش از هزاران بار کشور مورد حمله سایبری قرار می‌گیرد تا دشمن فرصتی برای حمله به تاسیسات و اطلاعات کشور بدست بیاورد.

 محمدرضایی افزود: بانه یک شهر حساس و مهم است و باید به مساله فضای سایبری توجه بیشتری شود و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود که در این راستا بروز رسانی سایت‌ها، پرتال‌ها و سامانه‌های ادارات از ضروریات است

بازدید [ 121 ]
برچسب ها