اخبار

فرمانداری بانه

در ششمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه 21 طرح جدید با اشتغالزایی 100 نفر در بانه به تصویب رسید.

فرماندار شهرستان بانه گفت: «21 طرح جدید با اشتغالزایی 100 نفر در زمینه های تولیدی، خدماتی، ورزشی، فرهنگی و کشاورزی، تصویب شده است».
در ششمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه 21 طرح جدید با اشتغالزایی 100 نفر در بانه به تصویب رسید.

محمد فلاحی در ششمین نشست اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان افزود: «برای اجرای این طرح ها در مجموع 66 میلیارد و 370 میلیون ریال از محل تسهیلات اشتغال فراگیر اختصاص داده شده است».
فلاحی اضافه کرد: «با تصویب این طرح ها، از آغاز اجرای طرح های اشتغال تاکنون در مجموع 83 طرح با اشتغالزایی 575 نفر و بالغ بر 451 میلیارد و 670 میلیون ریال تسهیلات اشتغال فراگیر در این شهرستان تصویب شده است».
فرماندار شهرستان بانه با اشاره به اهمیت اشتغال به عنوان یکی از دغدغه های اصلی مردم و جوانان است، تصریح کرد: «مسؤلان دستگاه های اجرایی و خدماتی شهرستان، به طور ویژه برای برنامه ریزی، اطلاع رسانی، انجام تمهیدات و اقدامات لازم به منظور ایجاد اشتغال اقدام کنند و تلاش های لازم در این راستا را تسهیل و تسریع نمایند».
وی ضرورت هدایت و راهنمایی دقیق متقاضیان توسط ادارات و دستگاه های اجرایی و بانک های عامل را یادآور شد و بر اختصاص تسهیلات اشتغالزایی صرفاً جهت ایجاد شغل و نه اهداف و فعالیت های دیگر، تأکید کرد.
فلاحی در ادامه از اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خواست ضمن هدایت متقاضیان و سوق دادن آنها به سمت طرح های اشتغالزایی تولیدی، در زمینه ارائه طرح های توجیهی طرح ها و همچنین ثبت تمامی آنها در سامانه رصد با جدیت اقدام نمایند.
حمید ساعدپناه رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه هم با ارائه گزارشی از اقدامات و آمارهای موجود در زمینه تسهیلات اشتغالزایی این شهرستان گفت: «با توجه به اهمیت ایجاد اشتغال و اهتمام تولید به این مقوله مهم، علاوه بر تسهیلات اشتغال فراگیر، روستایی و خانگی، تسهیلات دیگری نیز در زمینه ایجاد اشتغال پایدار روستایی واگذار خواهد شد و اجرای این طرح در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد».
در این نشست بر ضرورت جدیت همه دستگاه های اجرایی در زمینه ایجاد اشتغال، توجیه متقاضیان و تکمیل مدارک، طرح های توجیهی و تضمین های بانکی، عدم بدهی و معوقات به بانک ها و تسریع و تسهیل در معرفی طرح ها به کارگروه اشتغال این شهرستان تأکید شد.
کارخانه تولید مصالح ساختمانی بتونی، کارخانه تولید آب معدنی، تراشکاری، تولید ایزوگام و معدن سنگ لاشه و دانه بندی شن و ماسه، از جمله مهم ترین مصوبات امروز کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه بود.

 

بازدید [ 613 ]
برچسب ها