اخبار

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه :

در شهرستان بانه ۱۵۲ درصد اعتبارات لازم برای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی جذب شده است

در شهرستان بانه ۱۵۲ درصد اعتبارات لازم برای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی جذب شده است

 سرپرست فرمانداری شهرستان بانه در سومین جلسه کارگروه اشتغال و دومین جلسه کارگروه رفع موانع تولید با بیان اینکه سهم بانه در بخش اشتغال پایدار روستایی ۱۰۰ میلیارد ریال است اظهار داشت :

 152درصد اعتبارات لازم برای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی معادل ۱۶۰ میلیارد ریال جذب شده است

 مهندس محمد امین زاده اضافه کرد: واحدهای تولیدی باید طبق اهدافی که برای آنها در نظر گرفته شده است هزینه کنند و در این راستا رصد و پایش واحدهای تولیدی با هدف بررسی مشکلات و مسایل آنان در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با بررسی مشکلات و مسایل اقدامات لازم در این راستا انجام می‌شود .

 امین زاده افزود: در زمینه تبصره ۱۸ استانی هم از ۴۹ طرح معرفی شده به بانک ها، ۴ طرح پرداخت شده و با توجه به کم بودن مبلغ این تسهیلات، بسیاری از طرح ها به اشتغال منجر نمی‌شود .

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بانه هم در این جلسه گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اشتغال پایدار روستایی در سال گذشته به شهرستان بانه اختصاص یافت که تاکنون ۲۵۶ طرح به مبلغ ۱۶۲ میلیارد ریال پرداخت شده و درصد پرداختی نسبت به سهمیه شهرستان ۵۲ درصد افزایش داشته است  به طرح های مشاغل خانگی و طرح های پشتیبان این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: ۱۹۸ طرح مستقل با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده که تاکنون برای ۱۶۵ طرح آنها مبلغ ۸ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال پرداخت شده است .

 وی اضافه کرد: در حوزه اشتغال پایدار روستایی ۳۲ طرح ویژه متقاضیان کمیته امداد امام خمینی (ره) به بانک های عامل معرفی و پرداخت شده که تسهیلات پرداخت شده برای هر طرح ۵۰۰ میلیون ریال بوده است.  

  گفتنی است در سال گذشته در شهرستان بانه ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به متقاضیان پرداخت و برای ۲۰۰ نفر شغل ایجاد شد.

بازدید [ 153 ]
برچسب ها