اخبار

فرمانداری بانه

در شورای‌ عالی مناطق آزاد تجاری: نقشه‌ها و کلیات «طرح ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان» بازبینی شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان از بازبینی مجدد «طرح ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان» در دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری با حضور نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس خبرداد.
در شورای‌ عالی مناطق آزاد تجاری: نقشه‌ها و کلیات «طرح ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان» بازبینی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان، حسین فیروزی با بیان این مطلب افزود: نقشه‌ها و مشخصات پیشنهادی «طرح ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان» با حضور نماینده ريیس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری و نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مورد بازبینی قرار گرفت که خوشبختانه نتیجه جلسه مثبت بود و بزودی گزارش آن به کمیسیون اقتصادی ارائه می‌شود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه استان کردستان همپای کشور روند توسعه را نپی موده و کم برخودار است گفت: با اقدام دولت برای ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان و همراهی مجلس شورای اسلامی در این خصوص، امید به تسریع توسعه کردستان زنده شده است.
وی راه‌اندازی مناطق آزاد را منشا تحولات مناسبی در منطقه عنوان کرد و افزود: بدون شک با ایجاد این منطقه آزاد، در وضعیت معیشتی مردم استان بهبودایجاد شده و نیز وضعیت کسب و کار رونق خواهد گرفت.
 حسین فیروزی با اشاره به طبیعت بکر و زیبای شهرهای بانه و مریوان این منطقه آزاد را از زیباترین مناطق برشمرد و اظهار کرد: به دلیل حدف بروکراسی‌های اداری و شرایط مناسب در مناطق آزاد تجاری صنعتی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به بانه و مریوان می‌آیند و همزمان صنعت توریسم استان نیز رشد می‌کند.
جلسه‌ی مذکور در دبيرخانه مناطق آزاد و ويژه اقتصادی در مورد بررسی نقشه نهايی محدوده و مشخصات پيشنهادی منطقه آزاد بانه و مريوان با حضور مشاور رئيس‌جمهور، دبير و معاونان شورای‌عالی مناطق آزاد و ويژه اقتصادی، نمايندگان مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری كردستان برگزار شد/استانداری کردستان

 

بازدید [ 478 ]
برچسب ها