اخبار

رئیس فنی و حرفه ای بانه:

در یکسال گذشته بالغ بر ۱۱۵۰ مهارت آموز به میزان ۲۳۰ هزار نفر ساعت آموزش، از دوره های مهارت آموزی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان بانه بهره مند شده اند.

در یکسال گذشته بالغ بر ۱۱۵۰ مهارت آموز به میزان ۲۳۰ هزار نفر ساعت آموزش، از دوره های مهارت آموزی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان بانه بهره مند شده اند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بانه گفت: در یک سال اخیر بالغ بر ۱۱۵۰ مهارت آموز به میزان ۲۳۰ هزار نفر ساعت از دوره های مهارت آموزی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بانه و ۶۵۰ مهارت آموز دیگر هم به میزان ۱۰۰ هزار نفر ساعت از خدمات آموزشگاه های مهارت آموزی تحت نظارت این مرکز برخوردار شده اند.

 آزاد دولتی در دیدار کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای با سرپرست فرمانداری شهرستان بانه به مناسبت نکوداشت هفته کار آفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای، افزود:

  در حال حاضر در این مرکز رشته های جوشکاری، برق، اتومکانیک، تعمیر لوازم خانگی و برق خودرو برای استفاده مهارت آموزان دایر است.

 وی گفت: رشته های متنوعی از جمله فناوری اطلاعات، معماری، گردشگری، حسابداری، مدیریت خانواده، ساخت جواهرات، قالی بافی، هنرهای نمایشی، موسیقی، طراحی و دوخت، تغذیه و هنرهای تجسمی هم در در ۸ آموزشگاه دارای مجوز وابسته به این مرکز، آموزش داده می‌شود.

 دولتی در ادامه صدور گواهینامه مهارتی با استانداردهای آموزشی به منظور تسهیل در اخذ پروانه فعالیت و برخورداری از تسهیلات بانکی اشتغال زایی را از مهمترین حمایت های انجام شده از مهارت آموزان ذکر کرد و گفت: ۴۰ نفر از مهارت آموزان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای هم به واسطه آموزش های ارائه شده مشغول به کار شده اند و در واقع این آموزش ها منجر به اشتغال آنان شده است.

 سرپرست فرمانداری شهرستان با هم در این نشست با اشاره به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای از منظر حرفه آموزی و یادگیری مهارت های عملی و کاربردی، گفت:

  انتظار داریم آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش قابل توجهی در اشتغال این شهرستان ایفا کند.

 مهندس محمد امین زاده خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت ایجاد اشتغال پایدار، رونق تولید و توسعه روز افزون اقتصادی و اجتماعی این شهرستان، مدرک گرایی و اعطای گواهینامه های بدون دانش و مهارت، از هیچ مرجع آموزشی قابل قبول نیست و مرکز آموزش فنی و حرفه ای و آموزشگاه های وابسته به آن دارای وظایف و مسئولیت‌های سنگین تری در این زمینه و در راستای پرورش نیروهای ماهر و خلاق، ارتقای دانش و مهارت صنعتگران شاغل و صاحبان مشاغل فنی هستند.

 گفتنی است مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان بانه در حال حاضر دارای ۱۴ نفر پرسنل اداری و مربیان پیمانی، قراردادی و حق التدریس است که با تلاش و همت آنان و پشتکار مهارت آموزان، در سال های گذشته مرکز بانه در المپیاد ملی مهارت، موفق به کسب مقام های دوم و سوم در رشته جوشکاری شد و در سال ۹۷ هم کیوان عبدالله زاده -از مهارت آموزان جوان مرکز بانه- مقام دوم رشته تعمیر لوازم خانگی را کسب کرده است.

 همچنین دیدار اعضای هیئت موسس آموزشگاه های خصوصی وابسته به فنی و حرفه‌ای با سرپرست فرمانداری شهرستان بانه

 در گرامیداشت هفته کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

 ظهر دیروز همچنین اعضای هیئت موسس و مدیران آموزشگاه های خصوصی تحت نظارت فنی و حرفه ای شهرستان بانه با سرپرست فرمانداری این شهرستان دیدار کردند و از نزدیک به بیان وضعیت اقدامات، فعالیت‌های آموزشی و مشکلات و موانع خود پرداختند.

 سرپرست فرمانداری شهرستان بانه در این نشست صمیمی آموزشگاه های خصوصی را بازوان توانمند سازمان آموزش فنی حرفه ای و کانون مهارت های به روز و مورد نیاز جامعه توصیف و بر ارتقای سطح علمی و مهارتی آنان به منظور ایفای نقش موثر در ایجاد اشتغال پایدار و ارائه مهارت های عملی به مهارت آموزان تاکید کرد.

  مهندس محمد امین زاده در ادامه با اعلام آمادگی و حمایت از اجرای طرح های مهارت آموزی توسط آموزشگاه‌های خصوصی در زمینه‌های مختلف، همچنین بر ضرورت پیگیری مشکلات آنان در زمینه عملکرد موازی برخی دستگاه‌ها و مراجع آموزشی تاکید کرد.

 مهندس امین زاده در ادامه پرداخت تسهیلات بانکی اشتغالزایی به مهارت آموزان دارای گواهینامه و مجوز فعالیت، و همچنین حمایت از ایجاد مجتمع آموزشگاه های فنی حرفه ای در بانه را از مهمترین اولویت ها و اقدامات مورد حمایت در آینده عنوان کرد.

  گفتنی است هم اکنون در شهرستان بانه ۸ آموزشگاه خصوصی دارای مجوز سازمان آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان بانه مشغول فعالیت هستند که در یک سال گذشته ۶۵۰ نفر معادل ۱۰۰ هزار نفر ساعت از آموزش ها و خدمات مهارتی این مراکز بهره مند شده اند و صدور مجوز و اقدامات قانونی ۲ مرکز دیگر هم در دست اقدام است.

 

بازدید [ 71 ]
برچسب ها