اخبار

فرمانداری بانه

دهمین و آخرین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه در سال ۹۶

تصویب ۱۰ طرح با اشتغالزایی ۵۴ نفر
دهمین و آخرین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه در سال ۹۶

امروز در دهمین و آخرین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه در سال ۹۶ بالغ بر ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی برای اجرای ۱۰ طرح مهم با اشتغالزایی ۵۴ نفر به تصویب رسید.
مهم ترین این طرح ها احداث کارخانه تولید لامپ کم مصرف، احداث یک واحد اقامتی-رفاهی دائمی، کارخانه تولید دستمال کاغذی و طرح پرورش جوجه گوشتی است.
با تصویب این طرح ها تاکنون در مجموع ۱۰۴ طرح اشتغال فراگیر با ۵۳۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۷۱۱ نفر در شهرستان بانه به تصویب رسیده است.
فرماندار شهرستان بانه در دهمین نشست اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان یکبار دیگر از کندی در روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به شدت انتقاد کرد و از دستگاه های اجرایی و بانک ها خواست همسو با سیاست های اشتغالزایی دولت برای حمایت از ایجاد کسب و کار و اشتغالزایی برای جوانان اهتمام ورزند.
محمد فلاحی خبرهای خوبی هم برای فعالان اقتصادی به ویژه تولیدکنندگان داشت و گفت: در بازدید اخیر معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور مقرر شد نرخ واگذاری زمین در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بانه کاهش یابد و واگذاری زمین های این منطقه به موازات آماده سازی آغاز شود.
فرماندار و رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه همچنین از آمادگی سازمان یادشده برای احداث دومین شهرک صنعتی در بانه و راه اندازی شهرک های صنعتی کوچک متناسب با صنایع و توتنمندی های روستایی خبر داد.
فلاحی از دستگاه های اجرایی هم خواست از ابتدای سال آینده ضمن برنامه ریزی برای فرآوری کشاورزی و مشاغل تولیدی اشتغالزا، برای شناسایی و دعوت از تولید کنندگان واقعی و توانمند به منظور برخورداری از تسهیلات اشتغالزایی تلاش کنند.

 

بازدید [ 474 ]
برچسب ها