اخبار

فرمانداری بانه

دومین جشنواره منطقه ای هه لپه رکی بانه و استقبال گرم مردم هنردوست شهرها و روستاهای شهرستان بانه از این رویداد بزرگ فرهنگی-هنری

دومین جشنواره منطقه ای هه لپه رکی بانه عصر امروز با شرکت ۱۲ گروه از ۴ استان غربی کشور و در میان استقبال کم نظیر مردم به ویژه جوانان و خانواده های بانه ای آغاز به کار کرد.
دومین جشنواره منطقه ای هه لپه رکی بانه و استقبال گرم مردم هنردوست شهرها و روستاهای شهرستان بانه از این رویداد بزرگ فرهنگی-هنری

بخش رقابتی این جشنواره از امروز چهارشنبه هشتم فروردین ماه آغاز شد و تا فردا ادامه خواهد داشت، اما اجراهای هنری گروه های شرکت کننده در ۷ نقطه از شهر بانه و شهرهای آرمرده و بویین از روز سه شنبه هفتم فروردین آغاز شده و تا جمعه دهم این ماه ادامه خواهد داشت. گروه های شرکت کننده در دومین جشنواره منطقه ای هه لپه رکی بانه شامل «دوازده سواره قه لای مریوان»، «دیلان ارومیه»، «کورد کرمانشاه»، «سیروان ایلام»، «تافگه سردشت»، «زریان و رازاوه هر دو از سقز»، «شلیوه، بروسکه، به روژه، چالاک و ئاگرین از بانه» هستند.
گروه های هنری شرکت کننده عصر امروز در میان استقبال و حضور چشمگیر اهالی بخش ننور، در شهر بویین به هنرنمایی پرداختند و فردا از ساعت ۱۰ تا ۱۳ مهمان اهالی شهر آرمرده خواهند بود.
در بخش مسابقه هم امشب گروه های رازاوه، سیروان، تافگه، به روژه، کورد و چالاک در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه به اجرای هه لپه رکی پرداختند.
دومین جشنواره منطقه ای هه لپه رکی بانه شامگاه جمعه با حضور مسؤلان بانه ای، داوران جشنواره و اهالی هنردوست بانه با معرفی گروه های برتر به کار خود پایان می دهد.

 

بازدید [ 382 ]
برچسب ها