اخبار

فرمانداری بانه

دومین نشست اعضای شورای کشاورزی شهرستان بانه برگزار شد

فرماندار شهرستان بانه در دومین نشست اعضای شورای کشاورزی شهرستان بانه، از نخبگان، معتمدین، ائمه جمعه و روحانیان خواست برای رونق کشاورزی و بیان ضرورت و اهمیت آن به ویژه از طریق تریبون های نماز جمعه، مسؤلان و مراکز ترویج کشاورزی در بخش ها و روستاها را یاری نمایند.
دومین نشست اعضای شورای کشاورزی شهرستان بانه  برگزار شد

فرماندار بانه خاطر نشان کرد: بیشترین درخواست های تسهیلات بدون بهره صندوق کارآفرینی امید در شهرستان بانه مربوط به متقاضیان بخش کشاورزی در راستای تولید و اشتغال پایدار روستایی است.
وی بار دیگر بر اختصاص اعتبارات عمرانی و رفاهی بیشتر به روستاهایی که دارای کشاورزی، صنایع دستی و اشتغالزایی پر رونق تری باشند، تأکید کرد.
تشکیل ستاد توسعه کشاورزی در راستای رفع تداخل اراضی ملی و کشاورزی و همچنین احداث باغات دیم در اراضی شیب دار، از دیگر اقدامات و رویکردهایی بود که فرماندار شهرستان بانه در مسیر توسعه بخش کشاورزی این شهرستان بر آنها تأکید نمود.  
در این نشست که عصر دوشنبه دهم مهر ماه در فرمانداری بانه برگزار شد، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بانه هم با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده گفت: در 6 ماهه نخست امسال 38 نفر متقاضی برای دریافت بالغ بر 12 میلیارد و 550 میلیون ریال تسهیلات کم بازده به صندوق کارآفرینی امید این شهرستان معرفی شده اند.
مهندس کریم شریفی با اشاره به پیش بینی تولید 90 تن عسل طبیعی در شهرستان بانه، از پرورش 281 فروند زنبور ملکه توسط 5 زنبوردار بانه ای و تولید 10 کیلوگرم «ژله رویال» عسل طبیعی توسط 3 زنبوردار دیگر خبر داد.
شریفی در ادامه افزود: در سال جاری همچنین 414 درخواست برای توسعه باغات در سطح 631 هکتار از اراضی ملی به جهاد کشاورزی ارائه شده است که پس از بررسی های لازم، 317 هکتار از این اراضی به سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال و 38 فقره درخواست با 65 هکتار وسعت تاکنون به تأیید نهایی کمیسیون مربوطه رسیده و بقیه درخواست ها در دست اقدام است.
وی همچنین آمار اراضی ملی رفع تداخل شده تاکنون را 895 هکتار ذکر کرد و گفت: این اراضی پس از انجام مراحل قانونی به عنوان زمین های مناسب و مستعد کشاورزی در اختیار بهره برداران قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی بانه آمار خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سالجاری را 4 هزار هکتار به عبارتی یک هزار هکتار بیشتر از پیش بینی اولیه خرید گندم ذکر کرد و از سطح زیر کشت 25 هکتار کلزا در پاییز امسال خبر داد.
آغاز بهره برداری از 2 دستگاه ریزکارنده، اجرای پروژه تحقیقاتی PVS برای شناسایی ارقام پر بازده گندم و ارائه خدمات آموزشی کشاورزی به 1266 نفر از روستاییان از دیگر اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی این شهرستان بود که در شورای کشاورزی مورد توجه قرار گرفت.
هیوا مجیدآذر رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان بانه هم از خرید 245 تن انگور سیاه کنسانتره، 25 تن انگور تازه جهت عرضه در نمایشگاه محصولات کشاورزی تهران و 35 تن دیگر برای عرضه مستقیم در بازار این شهرستان خبر داد.

 

بازدید [ 87 ]
برچسب ها