اخبار

بازدید یک روزه وزیر کشور از شهرستان بانه؛

دکتر رحمانی فضلی: حل مشکل مرز سیرانبند بانه را از وزارت خارجه پیگیری می‌کنم‌

دکتر رحمانی فضلی: حل مشکل مرز سیرانبند بانه را از وزارت خارجه پیگیری می‌کنم‌

وزیر کشور ظهر امروز وارد شهرستان بانه شد و در بازارچه مرزی سیرانبند از سوی علما و روحانیان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، مهندس امین زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بانه، جمعی از مسئولان، اعضای شورای اسلامی و شهردار بانه، فرماندهان نظامی و انتظامی، معتمدین و فعالان اقتصادی مورد استقبال قرار گرفت.
در این سفر، بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای و جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، استاندار کردستان، معاونین استاندار و فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان، وزیر کشور را همراهی کردند.
وزیر کشور با بیان اینکه دستورات لازم برای‌ ساماندهی و سهولت در تردد مسافر در این مرز از طریق وزارت کشور صادر شده است, اظهار داشت:امروز مسائل و مشکلات مرزنشینان را از نزدیک بررسی کردیم.
وی با بیان اینکه باید شرایط مطلوب برای تردد مسافر در مرزها فراهم شود، افزود: امیدواریم به‌دلیل سهولت صادرات کالا از طریق تجار بانه‌ای و فاصله نزدیک با سلیمانیه, این خواسته مردمی با همکاری دولت مرکزی عراق محقق شود.
وزیر کشور تصریح کرد: گرچه وزارت امور خارجه و استاندار کردستان تلاش‌ها زیادی برای فراهم شدن زمینه‌های به‌‌ رسمیت شناختن مرز سیران‌بند انجام داده اما بنده نیز از نزدیک تمام کمی و کاستی‌ها را مشاهده کرده, توجیهات لازم داشته و قطعا پیگیری‌‌‌‌های لازم را از طریق وزارت خارجه دنبال می‌کنم.
دکتر رحمانی فضلی در بازدید از بازارچه مرزی سیرانبند و در گفتگو با خبرنگاران، بر پیگیری واردات ۱۰۰ قلم کالا از طریق این بازارچه و همچنین مسافری شدن مرز سیرانبند به عنوان یکی از ظرفیت های مهم و بسترساز توسعه منطقه تاکید کرد.
وزیر کشور، استاندار کردستان، معاونین آنها و مسولان محلی با حضور در یادمان شهدای غریب سیرانبند بانه و قرائت فاتحه، به مقام شامخ ۱۱ شهید گلگون کفن این یادمان ادای احترام کردند.

 

 

بازدید [ 206 ]
برچسب ها