اخبار

فرمانداری بانه

دیدار فرماندار شهرستان بانه با روحانیان، ائمه جمعه و جماعات و اعضای هیأت افتاء این شهرستان

در این نشست که پیش از ظهر امروز در مرکز بزرگ اسلامی شهرستان بانه برگزار شد، امام جمعه بانه از روحانیت به عنوان حافظ دین و معنویت افراد جامعه یاد کرد.
دیدار فرماندار شهرستان بانه با روحانیان، ائمه جمعه و جماعات و اعضای هیأت افتاء این شهرستان

حاج ماموستا عبداله حیدری با قدردانی از تدابیر و حمایت های فرماندار در زمینه خدمات رفاهی و معیشتی به روحانیان منطقه، بر ضرورت برگزاری جلسات مستمر با مسؤلان به منظور هم اندیشی متقابل و همچنین تقویت وحدت و همدلی روحانیان و مسؤلان تأکید کرد.
فرماندار شهرستان بانه هم در این دیدار از روحانیت به عنوان مأمن و ملجأ مردم نام برد و نقش هدایت بخشی و روشنگری آنان در تبیین واقعیت های جامعه را یادآور شد.
محمد فلاحی با اشاره به مرزی بودن این شهرستان و هجمه های فرهنگی دشمنان، نقش روحانیان و تریبون های نماز جمعه را در آرام بخشی و حفظ امنیت و آرامش این خطه مرزی، مهم و موثر توصیف کرد.
فرماندار شهرستان بانه تصریح کرد: «دشمنان اسلام از گذشته تاکنون سعی در ایجاد آشوب و فتنه در جهان اسلام به ویژه کشورهای مسلمان خاورمیانه دارند و این روحانیت مبارز و متعهد جهان اسلام است که همواره با نگرانی و حساسیت، از معنویت و روحیه وحدت جوامع اسلامی صیانت نموده اند».
وی در ادامه خاطرنشان کرد تعقل و تدبر مبتنی بر معنویت را دو ویژگی برجسته ای ذکر کرد که روحانیت به پشتوانه آنها جامعه را هدایت می کنند.
در ابتدای این دیدار، سید فاتح کهنه پوشی رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان بانه هم با قدردانی از روحانیون معظم بانه ای، خاطر نشان کرد روحانیان منطقه همواره و در موقعیت های مختلف در کنار و همگام با دولت در زمینه ثبات امنیت و آرامش فضای سیاسی، فرهنگی و دینی جامعه تلاش نموده اند.

 

بازدید [ 92 ]
برچسب ها