اخبار

فرمانداری بانه

رئیس جمعیت هلال احمر بانه: خیرین و داوطلبان هلال احمر بانه بالغ بر 120 میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی در قالب طرح «همای رحمت» اهدا کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه گفت: خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر این شهرستان در ماه مبارک رمضان امسال بالغ بر 120 میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی به منظور تهیه بسته های غذایی و برپایی سفره های مهربانی در قالب طرح همای رحمت اهدا کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر بانه: خیرین و داوطلبان هلال احمر بانه بالغ بر 120 میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی در قالب طرح «همای رحمت» اهدا کردند.

آزاد فتاحی در نشست خبری با حضور خبرنگاران و پایگاه های اطلاع رسانی در بانه افزود: طرح ملی «همای رحمت» ویژه کمک به نیازمندان با مشارکت داوطلبان خیر در ماه مبارک رمضان است که توسط جمعیت هلال احمر بانه هم اجرا شد.

فتاحی اضافه کرد: طرح «همای رحمت» امسال برای پنجمین سال پیاپی در بانه برگزار شد و ایتام، زنان سرپرست خانوار، بیماران نیازمند و صعب‌العلاح افرادی بودند که در اولویت خدمات رسانی این جمعیت در قالب طرح ملی «همای رحمت» قرار داشتند.

 وی افراد و خانواده های هدف کمک‌های جمع‌آوری شده در طرح «همای رحمت» در ماه مبارک رمضان امسال را  شامل 35 خانواده دارای معلول، 105 سالمند، 70 خانواده بی‌سرپرست و 90 بیمار نیازمند ذکر کرد و توزیع 300 بسته حمایتی شامل انواع خواروبار در بین نیازمندان و برپایی سفره مهربانی با مشارکت خیرین داوطلب به منظور اطعام بیش از 100 نفر از امدادگران در پایگاه امداد و نجات گردنه خان و همچنین برپایی کلاس‌های آموزش قرآن و احکام ویژه خواهران و برادران امدادگر با حضور مربیان مجرب قرآنی، از دیگر اقدامات و برنامه‌های این جمعیت در ماه مبارک رمضان برشمرد.

فتاحی در ادامه به برخی اقدامات انجام شده در سال جاری اشاره و تصریح کرد: در سه ماه اول امسال به منظور کمک به 6 خانوار که دچار آتش سوزی منزل شده بودند کمک های غیر نقدی شامل «چادر ، پتو و امکانات اولیه زندگی» با صرف 60 میلیون ریال تهیه و اهدا شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه در پایان با بیان اینکه داوطلبان این جمعیت می توانند به عنوان حلقه اتصال توانمندان و نیازمندان، یاریگر هلال احمر در زمینه کاهش رنج ها و کمک به رفع نیازهای نیازمندان باشند، گفت: جمعیت هلال احمر آمادگی دارد تا با عضویت افراد در گروه های مختلف و تعامل سازنده با سازمان های مردم نهاد، در اجرای فعالیت های بشردوستانه هنگام بروز سوانح و حوادث بهتر و پویاتر از گذشته در راستای وظایف خود گام بردارد.

 

بازدید [ 142 ]
برچسب ها