اخبار

مراسم گرامیداشت نهم اردیبهشت -سالروز تشکیل شورهای اسلامی و روز ملی شورا- در بانه

روز گذشته و با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی، مراسم گرامیداشت روز ملی شوراها در شهرستان بانه برگزار و از اعضای شوراهای اسلامی شهرها، روستاها و بخش های این شهرستان تجلیل شد.

روز گذشته و با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی، مراسم گرامیداشت روز ملی شوراها در شهرستان بانه برگزار و از اعضای شوراهای اسلامی شهرها، روستاها و بخش های این شهرستان تجلیل شد.

در این مراسم که در سالن اجتماعات دانشگاه جامع علمی-کاربردی بانه برگزار شد، مهندس محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، مهندس محمد امین زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بانه، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان، معاون شرکت مخابرات منطقه کردستان، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی و معاون شرکت آب منطقه ای کردستان، مسئولان اجرایی شهرستان بانه، بخشداران، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی شهرها، روستاها و بخش های شهرستان و جمعی از دهیاران حضور داشتند.

 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی د. این مراسم با تبریک سالروز تاسیس شوراهای اسلامی، از این نهاد مردمی به عنوان تجلی حاکمیت مردم بر سرنوشت خود و اداره امور شهرها و روستاها یاد کرد.

مهندس محسن بیگلری با اشاره به مشکلات و موانع موجود بر سر راه اعضای شورا ها در راستای پیگیری مطالبات و درخواست‌های موکلان خود، از مسئولان و دستگاه‌های اجرایی خواست با درک عمیق و جایگاه شوراهای اسلامی، توجه به ارتقای جایگاه، ایفای نقش موثر، تسریع و تسهیل در پیگیری ها و هماهنگی شوراها را در اولویت کارها و اقدامات خود قرار دهند.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه هم در این مراسم تشکیل شوراهای محلی در شهرها و روستاها به فرمان حضرت امام خمینی (رح) را فصلی نوین در ارتقای مشارکت عمومی برای اداره امور جامعه توسط مردم و نمود عینی از مردم سالاری دینی ذکر کرد.

مهندس محمد امین زاده از تعامل و همدلی اعضای شورای اسلامی شهرستان بانه و دغدغه های آنان در زمینه پیگیری امورات مردم قدردانی و ابراز امیدواری کرد با همکاری و همدلی بیشتر، زمینه توسعه و روند روبه رشد منطقه در همه زمینه ها فراهم شود.

 

 در این مراسم نمایندگان شوراهای اسلامی شهرهای بانه، آرمرده، بویین و کانی سور، نماینده شوراهای اسلامی روستاها و بخش ها هم به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و در ادامه تعدادی از معاونین ادارات کل و سازمان های استان هم پیرامون موضوعات و مشکلات مطرح شده توضیحاتی بیان کردند.

 

 در پایان این مراسم نیز با اهدای لوح یادبود و هدایایی از اعضای شورای اسلامی شهرها، بخش‌ها و روستاهای شهرستان بانه قدردانی شد.

بازدید [ 96 ]
برچسب ها