اخبار بخشداری ها

فرمانداری بانه

رونقی دوباره به هنر شالبافی و صنایع دستی آرمرده باز می گردد.

در نشست مدیران صنایع دستی و کار و تعاون شهرستان بانه با مسولان محلی بخش آرمرده عنوان شد: رونقی دوباره به هنر شالبافی و صنایع دستی آرمرده باز می گردد.
رونقی دوباره به هنر شالبافی و صنایع دستی آرمرده باز می گردد.

روسا و کارشناسان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، و تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بانه، امروز مهمان بخشدار، شهردار، شورای اسلامی شهر و اعضای جدید شرکت تعاونی شالبافان شهر آرمرده بودند تا راه های توسعه و احیای رونق هنر دیرین شالبافی زنان و مردان این خطه را مرور کنند.
بررسی وضعیت کنونی صنایع دستی، تولید و عرضه شال نفیس آرمرده، احیا و معرفی جاذبه های گردشگری و مهم ترین ظرفیت های موجود در منطقه، مهم ترین محورهای این نشست بود.
مسولان دستگاه های اجرایی و متولیان فرهنگ و اشتغال همچنین بر استفاده بهینه از هنر صنایع دستی شالبافی در زمینه جهش در اشتغال و ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی در شهر آرمرده تاکید کردند.
گفتنی است شهر آرمرده یکی از کانون های مهم و قدیمی پرورش بز اصیل مرخز و تولید شال نفیس محلی از گذشته تاکنون بوده و توجه جدی به اهمیت اشتغالزایی و تولیدی در کنار تلاش برای ثبت این هنر زیبای مردمان شرق شهرستان بانه، از برنامه های مهم فرماندار شهرستان بانه است که تاکنون 2 میلیارد ریال اعتبار نیز به طور ویژه برای اجرای آن اختصاص یافته و با استقبال و حمایت خوب بخشدار و اعضای شورای اسلامی و شهردار جوان شهر آرمرده هم همراه بوده است.

 

بازدید [ 705 ]
برچسب ها