اخبار

فرمانداری بانه

ساماندهی بازارچه مرزی سیرانبند بانه بار دیگر در دستور کار وزارت کشور قرار گرفت

ساماندهی بازارچه مرزی سیرانبند بانه بار دیگر در دستور کار وزارت کشور قرار گرفت

عصر امروز معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور به همراه سردار ارجمندی فر جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا و مدیرکل برنامه ریزی امور اقتصادی وزارت کشور از بازارچه مرزی سیرانبند بانه بازدید و روند اجرای زیرساخت‌ها در این بازارچه را ارزیابی کرد.

بابک دین‌پرست در این بازدید ضمن بررسی روند صادرات و مبادلات مرزی با شمال عراق، از این محل به عنوان معبری برای عرضه کالاهای ایرانی در بازارهای خارجی و فرصتی برای رونق اقتصادی شهرستان بانه و استان کردستان یاد کرد.

دین‌پرست در ادامه از بخش‌های مختلف بازارچه مرزی سیرانبند شامل محل خروج کالاهای صادراتی، انبار تازه ساخت کالا، محوطه سازی، زیرساخت های فراهم شده برای تردد مسافری، محوطه بارگیری و زیرساخت‌های در دست احداث آن بازدید و با نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در بازارچه دیدار و از نزدیک با آنها گفتگو کرد.

در این بازدید که جمعی از مسئولان محلی و فرماندهان نظامی و انتظامی هم حضور داشتند، مهندس امین زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بانه هم گزارشی از آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و آمادگی این بازارچه برای آغاز مبادلات تجاری با کارت الکترونیک مرزنشینان را ارائه کرد.

گفتنی است بازارچه مرزی سیرانبند در ۲۹ کیلومتری مرکز شهرستان بانه و هم مرز با شهر پنجوین در استان سلیمانیه عراق واقع شده است.

این بازارچه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۳ در زمینه‌ صادرات و واردات کالا آغاز کرده و در این مدت شاهد دوره های مختلفی از رونق تجاری و شکوفایی اقتصادی بوده است.

بازدید [ 345 ]
برچسب ها