اخبار

فرمانداری بانه

سامانه کارا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی شد

سامانه کارا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی شد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: به منظور اجرای دو طرح "اشتغال فراگیر" و "اشتغال روستایی" سامانه ای مشترک به عنوان "کارا" راه اندازی شده که در دسترس سرمایه گذاران و کارآفرینان قرار خواهد گرفت.
متقاضیان راه اندازی کسب و کار که کارآفرینان و سرمایه گذاران (اعم از خرد و کلان) هستند می توانند از امروز طرح خود را به صورت الکترونیک ثبت کنند.
اولویت سرمایه گذاری در مناطق روستایی است و متقاضیان می توانند از طریق سامانه Kara.mcls.gov.ir طرح های خود را ثبت کنند و طرح های ثبت شده در کمتر از یک ماه مورد بررسی قرار می گیرند و به متقاضیان سه ماه فرصت داده می شود تا مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات را تکمیل کنند.
برنامه اشتغال فراگیر در دستور کار قرار دارد و این برنامه پس از تصویب در دولت و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به فعالان و کارگزاران امر ابلاغ شده است.
تسهیلات توسعه اشتغال روستایی 3 دسته است که نوع اول برای شهرهای زیر 10 هزار نفر و نواحی صنعتی است که مشمول سود 10 درصدی می شوند؛ برای مناطق روستایی معمولی نرخ سود 6 درصدی را در نظر داریم و برای مناطق روستایی و عشایری مرزی نرخ سود 4 درصدی را در نظر گرفته ایم و برای این که این کار شکل بگیرد، از صندوق توسعه ملی معادل ریالی 1 و نیم میلیارد دلار اختصاص یافته که حدود 6 هزار میلیارد تومان می شود.
معادل این رقم را هم بانک ها و موسسات عامل به عنوان آورده می آورند که جمع آنها حدود 12 میلیارد تومان می شود؛ یک سهمی را هم به طور اختصاصی برای کرمانشاه در نظر گرفته ایم که آن را هم جداگانه از این مبلغ 12 هزار میلیارد تومان استفاده خواهیم کرد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت (پاد)

 

بازدید [ 764 ]
برچسب ها