اخبار

فرمانداری بانه

سرمایه گذاران بانه ای برای دریافت تسهیلات بانکی با یارانه دولتی، به منظور کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار شتاب نمایند.

فرماندار شهرستان بانه از سرمایه گذاران و کارآفرینان خواست با دریافت بسته های تسهیلاتی طرح های تسهیل اشتغال، ضمن برخورداری از یارانه سود تسهیلات، در زمینه ایجاد اشتغال پایدار در منطقه گام بردارند.
سرمایه گذاران بانه ای برای دریافت تسهیلات بانکی با یارانه دولتی، به منظور کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار شتاب نمایند.

محمد فلاحی گفت: «در راستای تحقق اهداف سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، و همچنین سیاست های حمایتی دولت به منظور رفع بیکاری، اعتبارات قابل توجهی به این شهرستان اختصاص یافته است».
وی افزود: «این اعتبارات در قالب تسهیلات بانکی یارانه دار و در چارچوب طرح تسهیل اشتغال، در 3 بخش اشتغال فراگیر، توسعه روستایی و اشتغال خانگی به متقاضیان پرداخت می شود».
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه سهم این شهرستان از اعتبارات اشتغال فراگیر را 385 میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: «با توجه به مرزی بودن شهرستان، متقاضیان دریافت این گونه تسهیلات از 7 درصد یارانه برخوردار می شوند و تنها 20 درصد اعتبار طرح های اشتغالزایی، به عنوان آورده اولیه دریافت می شود و متقاضیان در اجرای طرح های گردشگری، کشاورزی و صنعتی می توانند جهت برخورداری از این تسهیلات، به دبیرخانه کارگروه اشتغال واقع در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه نمایند».
فلاحی اعتبارات توسعه اشتغال روستایی را دومین بخش از بسته حمایتی دولت در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ذکر و خاطر نشان کرد: «این بخش، تمامی مشاغل روستایی از جمله فعالیت های کشاورزی، باغداری، پرورش دام، صنایع دستی، صنعت، تولید و ... را شامل می شود که متقاضیان با مراجعه به بخشداری ها، در قالب اجرای آن، از 10 درصد یارانه سود تسهیلات برخوردار می شوند».
فرماندار شهرستان بانه اعتبارات تسهیل اشتغال خانگی را سومین بخش از بسته حمایتی و تسهیلاتی دولت در اجرای سیاست های اشتغالزایی در منطقه ذکر کرد و اظهار داشت: «این تسهیلات با کارمزد 4 درصد به متقاضیان پرداخت و تمامی حرفه های شغلی که به صورت خانگی و فارغ از زمان و مکان خاصی می توان انجام داد را شامل می شود».
محمد فلاحی سهم شهرستان بانه از اعتبارات اشتغال خانگی را نیز 3 میلیارد و 300 میلیون ریال ذکر کرد و ادارات بهزیستی، مرکز آموزش فنی و حرفه ای، کمیته امداد حضرت امام (رح) و تعاون، کار و رفاه اجتماعی را متولیان تشکیل پرونده و بررسی درخواست های این تسهیلات معرفی کرد.
فرماندار بانه با اشاره به محدود بودن زمان اقدام برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی جدید، از سرمایه گذاران، کارآفرینان، متقاضیان و افراد جویای کار دعوت کرد به هر میزان که تمایل دارند، با توجه به حجم و ظرفیت طرح های خود متناسب با طرح توجیهی و هزینه اجرای طرح ها، از تسهیلات بانکی استفاده نمایند.
وی همچنین ادارات و نهادهای دولتی را هم موظف کرد در راستای تسریع و تسهیل در تکمیل پرونده و مدارک متقاضیان و ثبت درخواست ها در سامانه های مربوطه با شتاب عمل نمایند و بانک های عامل هم نهایت تلاش خود را به منظور تسهیل در تضمین ها و مراحل اخذ تسهیلات به کار گیرند.

 

بازدید [ 700 ]
برچسب ها